EN

11.10.2021, 16:26 Wersja do druku

Warszawa. Listopad w Collegium Nobilium

W listopadzie przede wszystkim zapraszamy Państwa na pierwszy dyplom obecnego IV roku. Będzie to spektakl „Szklarnia”, w reż. Iwony Kempy:

mat. teatru

Inne aktualności

W opuszczonej, zdewastowanej szklarni młodzi ludzie szukają ucieczki od świata dorosłych. Niegdyś miejsce hodowli najpiękniejszych w okolicy róż, teraz staje się świadkiem dojrzewania nastolatków, ich nocnych imprez z dragami i alkoholem, doświadczeń seksualnych i testowania granic własnej wrażliwości. Szklarnia skrywa też tajemnicę przemocy. Odpowiedzialność za nią spada na wszystkich bohaterów.

Premiera: 6 listopada 2021 r.

Spektakle zagramy w dniach: 7-10 oraz 18-19 listopada. Więcej o twórcach i obsadzie.

W ramach projektu ITAKA, 3 listopada, pokażemy spektakl Jana Jelińskiego, pt. „Miasto Callas”:

Punktem wyjścia dla twórców spektaklu „Miasto Callas” jest postać wybitnej śpiewaczki operowej Marii Callas. Cztery profesjonalne śpiewaczki operowe wcielające się w postać słynnej śpiewaczki, poszukują wspólnych płaszczyzn, w swoim życiorysie i życiorysie diwy. Więcej o spektaklu.

„Klub”, w reż. Weroniki Szczawińskiej jest już znany warszawskiej publiczności, ale z racji niedużej ilości miejsc, jeszcze nie wszyscy chętni go zobaczyli. W dniach 12-14 listopada, będzie kolejna okazja! Więcej o spektaklu.

18 i 19 listopada w ramach projektu ITAKA, zapraszamy widzów na wyjątkowy, międzypokoleniowy, pokaz muzyczno-teatralny, w reż. Przemysława Klonowskiego:

W pracy nad spektaklem spotkali się studenci sztuki aktorskiej Akademii Teatralnej w Warszawie, będący na początku swojej drogi w zawodzie oraz seniorzy, doświadczający jej zmierzchu. Spotkanie to stanowi bezcenny kontrast, z którego wyłania się wiele nieoczywistych idei i wartości. W wizerunkach tych, którzy opuścili już scenę – młodzi twórcy dostrzegają poniekąd swój przyszły los. Takie spotkanie nie jest łatwe. Tak jak w wędrówce starego Telemacha nie było łatwym zmierzenie się z pamięcią o jego ojcu, Odyseuszu. W scenicznej wędrówce młodszym i starszym aktorom towarzyszy utytułowany zespół wokalny ProModern oraz uznani instrumentaliści.

Prace nad operą odbywały się na Akademii Teatralnej i w Domu Aktora Weterana Scen Polskich w Skolimowie z udziałem aktorów-seniorów i artystów współczesnych. W 2022 roku zostanie również wyprodukowany film dokumentalny opowiadający o współpracy artystycznej pomiędzy różnymi generacjami artystów, przybliżający portrety bohaterów, ich refleksje o życiu na scenie i poza nią. Więcej o twórcach i projekcie.

Pojawi się ponownie, znana już części widzom, „Fedra”, w reż. Olgi Sawickiej22 – 24 listopada. Zachwycili się nią przede wszystkim uczniowie liceów, ale klasycznie pokazana sztuka może spodobać się każdemu:

Fedra J. Racinea to rodzinna tragedia oparta na greckim micie, który stał się kanwą dramatu Eurypidesa. Niech nas jednak nie zmylą starożytne korzenie tej historii. Dzięki nowoczesnemu tłumaczeniu A. Libery, współczesnej scenografii i kostiumom, historia greckiej księżniczki i jej grzesznej miłości staje się na nowo przejmująca i bardzo nam bliska. Wszystkich nas, bowiem może dosięgnąć nieubłagany los, który nigdy nie daje się oszukać, a który w nieuświadomiony sposób jest wynikiem naszej natury, emocji, namiętności.

Jest to spektakl zrealizowany na III roku przez obecnych dyplomantów, jako jeden z egzaminów. Więcej informacji.

Zeszłoroczne dyplomy będziemy mogli pokazywać tylko do końca grudnia, więc są to ostatnie dwa miesiące, kiedy możemy zaprosić widzów na „Stramera”, w reż. Marcina Hycnara (24 - 25 listopada) oraz na „Antygonę. Edypa.”, w reż. Adama Nalepy (26 – 28 listopada).

Zachęcamy do rezerwowania miejsc już teraz.

Zapraszamy do śledzenia naszego repertuaru, który może ulegać pewnym zmianom ze względu na niepewną sytuację epidemiczną.

Zgodnie z zarządzeniem Rektora Akademii Teatralnej, od 29 września 2021 r. na spektakle będą wpuszczane tylko osoby z certyfikatem szczepień przeciw COVID-19 lub posiadające aktualny wynik testu RT-PCR, czy też antygenowego.

Godziny otwarcia Kasy Teatru:

pon. – kasa zamknięta

wt. – pt.: 11.00 – 19.00 lub do rozpoczęcia spektaklu

sob. – niedz.: 13.00 – 17.00 lub do rozpoczęcia spektaklu

Więcej informacji na stronie.

Źródło:

Materiał nadesłany