EN
31.07.2020, 15:10 Wersja do druku

Warszawa. Letni Przegląd Monologów w sierpniu

Teatr Dramatyczny zaprasza na Letni Przegląd Monologów oraz zapowiada plany na sezon 2020/2021.

Najbardziej nietypowy sezon teatralny za nami. Przez ostatnie miesiące wkroczyliśmy mocno w nowy obszar działań, czyli online. Zaproponowaliśmy widowni DramatOn, a teraz podsumowujemy jego efekty. W lipcu mogliśmy wrócić na scenę z kameralnymi przedstawieniami. Cieszymy się z tego, że publiczność wróciła do teatru - na granych przez nas w lipcu spektaklach widownia wypełniła się w 100% obowiązującej normy.

W sierpniu planujemy pierwszy Letni Przegląd Monologów:

Wspaniali aktorzy, zapadające w pamięć słowa, niezwykłe spektakle. Zapraszamy na Letni Przegląd Monologów! Wybraliśmy te najbardziej charakterystyczne, choć czasem nieoczywiste. Momenty, podczas których najmocniej się wzruszacie lub najgłośniej śmiejecie. Słowa, którym warto uważnie się przysłuchać. Jeżeli widzieliście już dany spektakl – kolejny raz możecie do niego wrócić. Może akurat traficie na swój ulubiony fragment? A może będą to wersy, które umknęły w chwilowym rozproszeniu? Jeżeli nie byliście na przedstawieniu – posłuchajcie, na pewno nie zdradzimy Wam zbyt wiele! Nawet jeśli kilka zdań może opowiedzieć niezwykłą historię.

Zwiastun festiwalu znajduje się tutaj oraz na naszym kanale YT.

Kolejne monologi będą pojawiać się codziennie na naszym Facebooku.

Więcej informacji można znaleźć w repertuarze.

Zapraszamy także do obejrzenia prologu spektaklu „Psy ras drobnych” na podstawie książki Olgi Hund.

Reżyseria i adaptacja: Iwona Kempa. W obsadzie: Karolina Charkiewicz, Anna Gajewska, Małgorzata Niemirska, Agata Wątróbska, Magdalena Czerwińska, Agata Góral, Anna Szymańczyk.

Prolog znajduję się na naszym FB oraz YT.

Jak powiedziała reżyserka: „W marcu przerwałyśmy pracę nad spektaklem według powieści Olgi Hund; stęsknione, zmartwione, rozdzielone, osobne, nagrałyśmy coś w rodzaju prologu do spektaklu, z nadzieją, że kiedyś uda się nam go dokończyć; w sierpniu po czteromiesięcznej przerwie wznawiamy próby, premierę planujemy w listopadzie."

Planowane premiery w Teatrze Dramatycznym:

„Jezioro” Zuzanny Bojdy, reż. Daria Kopiec, 16 października 2020

„Psy ras drobnych” Olgi Hund, reż. Iwona Kempa, 13 listopada 2020

„Zielona Gęś” Konstanty Ildefons Gałczyński, reż. Sławomir Narloch, grudzień 2020

„Aby ci o tym donieść” Caryl Churchill, reż. Agnieszka Glińska, grudzień 2020/styczeń 2021

„Król Lear” William Shakespeare, reż. Wawrzyniec Kostrzewski, styczeń 2021

Próby do tych spektakli już trwają lub wkrótce się zaczną - trzymamy kciuki za sprzyjające warunki!

Zapraszam również do wysłuchania piosenki na pożegnanie sezonu "Nie baw się więcej kulą ziemską" z muzyką Grzegorza Turnaua, słowami Ewy Lipskiej, w wykonaniu zespołu Teatru Dramatycznego.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne