EN

25.09.2020, 10:12 Wersja do druku

Warszawa. Kulturalne wydarzenia tygodnia

Inne aktualności

"Aida" wraca na scenę Romy, Vader zagrzmi w Progresji, Hanna Krall spotka się z czytelnikami w Nowym Teatrze, w komedii pomyłek, intryg i małych kłamstw w Och-Teatrze zagrają Gabriela Muskała i Zbigniew Zamachowski. Polecamy najciekawsze atrakcje kulturalne w Warszawie w nadchodzącym tygodniu.

Kultura Bez Barier

Festiwal Kultury Bez Barier to przegląd wydarzeń kulturalnych: spektakli, pokazów filmowych, wystaw w galeriach sztuki itp., dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami. Wykorzystuje się audiodeskrypcję, tłumaczenie na polski język migowy, materiały dotykowe, napisy dla osób niesłyszących i pętlę indukcyjną dla niedosłyszących. Festiwal organizuje Fundacja Kultury Bez Barier, której celem jest wyrównywanie szans w dostępie do kultury. W programie każdy może znaleźć coś dla siebie, bez względu na rodzaj i stopień niepełnosprawności lub jej brak, sytuację rodzinną, możliwości ekonomiczne, miejsce zamieszkania, pochodzenie, wiek i płeć – mówią Anna Żórawska i Robert Więckowski z Fundacji. Tegoroczna warszawska edycja festiwalu odbędzie się w teatrach, galeriach, muzeach itp., a także w internecie.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Od Krall do Kozidrak, od Vadera po Eltona Johna. Polecamy wydarzenia w Warszawie

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.