EN
5.08.2020, 18:34 Wersja do druku

Warszawa. Królewskie Arkady Sztuki po raz 11. na Zamku Królewskim

mat. organizatora

Spektakle, prezentacje, koncerty oraz pokazy tańca - zaplanowano w ramach 11. edycji festiwalu Królewskie Arkady Sztuki, który potrwa od 7 do 29 sierpnia. 7 występów zaaranżowano w scenerii Arkad Kubickiego oraz Ogrodów Zamkowych Zamku Królewskiego.

Królewskie Arkady Sztuki to festiwal artystyczny realizowany przez Zamek Królewski w Warszawie od 2010 roku. Stanowi okazję do zapoznania się z twórczością artystów teatru i muzyki.

W tegorocznym programie festiwalu znajdą się m.in. prezentacje polskiego teatru plastycznego. "Plenerowe widowisko o nieco szalonym dyrygencie Noe, w oryginalnej technice figur-instrumentów, przedstawi Teatr Adama Walnego. Słynący z absurdalnego humoru, obfitujący w wyszukane gesty plastyczne pantomimy Teatr Akt przestawi z kolei spektakl pt. Płonące laski 4, który w zabawny i przewrotny sposób opowiada o odnajdywaniu radości życia w prozaicznych zdarzeniach dnia codziennego" - napisano na stronie Zamku Królewskiego.

Muzyczna część projektu to propozycja koncertów instrumentalnych, instrumentalno-wokalnych oraz pokaz tańca. Artyści będą wykonywali urozmaicone tematycznie oryginalne utwory z różnych epok, improwizacje, transkrypcje i parafrazy popularnych motywów.

Rozbrzmiewające w Zamku Królewskim dźwięki muzyki dawnej oraz współczesnej przypominają o wieloletniej tradycji koncertów na dworze królów polskich.

Tegoroczna, muzyczna oferta przewiduje różnorodne formuły: koncert pt. Anna Serafińska Chopin Trio w wariacjach jazzowych oraz orkiestry symfonicznej Warsaw Camerata pod dyrekcją Pawła Kosa-Nowickiego i z udziałem solisty Sebastiana Aleksandrowicza, grającego na oboju, recital fortepianowy Pawła Kowalskiego, prezentację piosenki aktorskiej w wykonaniu Zbigniewa Zamachowskiego, a także pokaz tanga, połączony z nauką tańca dla widzów.

Organizatorzy festiwalu poinformowali, że "poszczególne występy zaaranżowano w niezwykłej scenerii Arkad Kubickiego oraz Ogrodów Zamkowych Zamku Królewskiego".

Podkreślono, że "festiwal od dziesięciu lat stanowi platformę dialogu interdyscyplinarnego, wymiany twórczych doświadczeń czy pomysłów, nawiązywania nowych kontaktów, a także narodzin przyszłych działań artystyczno-kulturalnych". "Opiera się na założeniu, że najbardziej efektywną formą współpracy między artystami są wspólne przedsięwzięcia" - dodano.

Cały repertuar festiwalu dostępny jest na stronie.

Wstęp na festiwal jest wolny. Liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w zaproponowanym repertuarze.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne