EN

3.01.2022, 12:25 Wersja do druku

Warszawa. Kolędy w aranżacjach Krzysztofa Herdzina w wykonaniu muzyków WOK w piątek na Zamku Królewskim

Inne aktualności

Kolędy w aranżacjach Krzysztofa Herdzina będzie można usłyszeć w wykonaniu muzyków WOK w piątek na Zamku Królewskim w Warszawie.

Jako soliści wystąpią Joanna Radziszewska (sopran) i Piotr Buszewski (tenor). Śpiewakom towarzyszyć będzie Orkiestra Instrumentów Dawnych WOK Musicae Antiquae Collegium Varsoviense. Całość poprowadzi Krzysztof Herdzin.

Podczas koncertu zabrzmią najsłynniejsze kolędy, takie jak "Anioł pasterzom mówił", "Gdy się Chrystus rodzi", "Gdy śliczna Panna", "Przybieżeli do Betlejem".

Krzysztof Herdzin to wybitna postać polskiej i europejskiej sceny jazzowej. Współpracował z największymi gwiazdami polskiej muzyki. Grał w kwartecie Jana Ptaszyna Wróblewskiego, był pianistą kwartetu Zbigniewa Namysłowskiego. Współpracował m.in. z Aleksandrą Kurzak, Małgorzatą Walewską, Olgą Pasiecznik, Kayah, Edytą Górniak, Ewą Bem, Łucją Prus, Haliną Frąckowiak, Anną Marią Jopek, Edytą Geppert, Lorą Szafran, Natalia Kukulską, Marylą Rodowicz, Ireną Santor, Olgą Bończyk, Zbigniewem Wodeckim, Wojciechem Gąssowskim, Andrzejem Dąbrowskim, Kubą Badachem, Andrzejem Lampertem. Obecnie prowadzi własne trio akustyczne (Herdzin/Kubiszyn/Konrad) i własny Big Band.

Ma na swoim koncie ponad 200 płyt CD, w tym 20 autorskich, jest posiadaczem 19 Złotych i pięciu Platynowych Płyt dla Aranżera. Dziewięciokrotnie był uznawany za Aranżera Roku w ankiecie Jazz Top czytelników magazynu "Jazz Forum". Jest też w laureatem Fryderyka w kategorii Jazzowy Kompozytor i Aranżer Roku.

Źródło:

PAP