EN
23.07.2020, 08:37 Wersja do druku

Warszawa. Katecheza w internecie

Teatr Oratorium zaprasza na „Opowieści biblijne" - czytane przez aktorów, ilustrowane nietypowymi obrazami i muzyką Wojciecha Kostrzewy. Nie tylko dla dzieci.

Oratorium im. św. Jana Bosko przy bazylice Najświętszego Serca Jezusowego na Pradze oraz działający tam teatr zapraszają na cykl katolickich audycji internetowych dla dzieci, składający się z 12 odcinków „Opowieści biblijnych" z komentarzem, które będą emitowane do końca września i dostępne bezpłatnie na kanale YouTube do wiosny 2021 roku.

Podczas każdego spotkania tekst Pisma Świętego będzie czytany przez wybitnych aktorów teatralnych i filmowych związanych z teatrem Oratorium. Wystąpią m.in. Ewa Ziętek, Marcin Kwaśny, Dariusz Kowalski, Ewa Dałkowska, Radosław Pazura czy Halina Łabonarska. Aktorzy wezmą na warsztat m.in. opowieść o stworzeniu świata, o miłosiernym Samarytaninie, o synu marnotrawnym czy o talentach i niebie. Każdy odcinek będzie ilustrowany wyjątkowym obrazem, malowanym piaskiem przez Magdalenę Suszek-Bąk, z towarzyszeniem wokalizy Joanny Lewandowskiej i muzyki gitarowej Marcina Stycznia. „Opowieści biblijne" online to także spotkanie duchownego z dziećmi - na pytania najmłodszych dotyczące prezentowanej opowieści w przystępnej i ciekawej formie odpowiadać będzie ks. Kamil Piaszczak.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Źródło:

„Gość Niedzielny” nr 30

Wątki tematyczne