EN
15.07.2020, 15:35 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Oratorium przygotowuje cykl internetowych audycji

Inne aktualności

Oratorium im. św. Jana Bosko przy Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie oraz Teatr Oratorium w Warszawie ruszają z nową propozycją dla młodych widzów. „Opowieści Biblijne online" to cykl internetowych audycji, które w niecodzienny sposób zabiorą widzów w świat biblijnych historii.

Drzwi kin i teatrów były wciąż zamknięte, a w Oratorium im. św. Jana Bosko, zwykle wypełnionym gwarem rozmów, panowała cisza. Właśnie wtedy powstał pomysł na audycje internetowe.

- Pisałem projekt w okresie największych obostrzeń związanych z koronawirusem, kiedy siedzieliśmy pozamykani w domach. Nie było dostępu ani do katechezy, ani do liturgii. Pomyślałem o dzieciach, że może im właśnie tego brakować. Zatrzymała się wtedy też scena kultury, ale pomyślałem, że nasz teatr może pełnić swoją misję również w tym trudnym czasie - opowiada Jarosław Witaszczyk, dyrektor Teatru Oratorium oraz reżyser audycji. Zaznacza, że dla niektórych aktorów projekt Teatru Oratorium był pierwszą aktywnością zawodową od kilku miesięcy.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Posłuchajcie opowieści o... Biblii

Źródło:

„Idziemy” nr 29

Wątki tematyczne