EN

22.09.2022, 08:28 Wersja do druku

Warszawa. Kae Tempest wystąpi w Nowym Teatrze

Inne aktualności

Kae Tempest, niebinarna osoba raperska, poetu i performeru, wystąpi na Międzynarodowym Festiwalu Nowa Europa "Ucieczka do przodu" w Teatrze Nowym w Warszawie.

Na okładce płyty "The Line is a Curve" widnieje nieostry portret Kae Tempest, jednej z najważniejszych osobowości współczesnej brytyjskiej poezji.

Słowa Tempest są na tyle plastyczne, by pobudzać wyobraźnię. Na tyle solidne, że można z nich konstruować niezwykłe opowieści. Słuchanie ich z płyt już samo w sobie jest przygodą, uczestniczenie w występach na żywo jest prawdziwie przejmującym doświadczeniem.

Nie potrzebuje krzyku, by wywołać ciarki, tak jak nie potrzebuje szeptu, żeby wzruszyć.

Przestać uciekać

"Hej moi starzy i nowi fani, i ci, którzy trafili tu przypadkiem. Zmieniam swoje imię. I swoje zaimki. Z Kate przechodzę na Kae. Z ona/jej na onu/jenu. (ang. they/them. Nie wiemy, jaką formę Kae preferuje w języku polskim, jednak Nowy Teatr w swoim programie określa Tempest jako "poetu", dlatego w artykule zastosowano tzw. dukaizmy, czyli zaimki neutralne "onu/jenu" dla uszanowania niebinarnej tożsamości Kae - przyp. red.) Od dawna staram się zaakceptować to, kim jestem, a nie być kimś, kim inni oczekują, że będę. Ta ucieczka przed sobą spowodowała w moim życiu wiele kłopotów.". To pierwszy krok w stronę większego szacunku wobec siebie, ale też zrozumienia, kim jestem. Kochałum Kate. Zaczynam jednak pewien proces i mam nadzieję, że zostaniecie, podążycie ze mną. Od dziś będę wydawać książki, nagrywać muzykę jako Kae Tempest!". To post, który w sierpniu 2020 roku pojawił się na instagramowym profilu Tempest.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Coming out nie był łatwy. "Dlaczego nasze ciała stały się areną wojny?"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.