EN

16.09.2020, 12:43 Wersja do druku

Warszawa. Jesień w Warszawskiej Operze Kameralnej

Warszawska Opera Kameralna zaprasza na nowe wydarzenia w tym sezonie. W najbliższy weekend: Jazz z MACV w Basenie Artystycznym i Koncerty Kameralne w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

fot. Paweł Cegielski

W piątek i sobotę – 18 i 19 września o 19.00 – fani jazzu będą mogli wziąć udział w pierwszym koncercie z cyklu Jazz z MACV – Jazz Sebastian Bach.

Wystąpi Andrzej Jagodziński Trio czyli: mistrz fortepianu Andrzej Jagodziński, Adam Cegielski (kontrabas) i Czesław Bartkowski (perkusja) oraz nagradzana wokalistka jazzowa Agnieszka Wilczyńska i orkiestra Musicae Antiquae Collegium Varsoviense.

Wykonają utwory Jana Sebastiana Bacha w jazzowych opracowaniach Andrzeja Jagodzińskiego. Będzie to niezwykłe połączenie różnych artystycznych wrażliwości, estetyk, tradycji.

W październiku w cyklu Jazz z MACV usłyszymy Marcina Maseckiego a w listopadzie Krzysztofa Herdzina.

W niedzielę 20 września o 17.00 w ramach cyklu Koncerty Kameralne w Wilanowie zapraszamy na koncert zatytułowany „Doktor Haydn i Mister Salomon, czyli pewnego razu w Londynie”.

W Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zabrzmią kompozycje Josepha Haydna i Wolfganga Amadeusza Mozarta w wykonaniu muzyków orkiestry Musicae Antiquae Collegium Varsoviense.

Przed nami jeszcze w tym roku wiele ważnych premier, koncertów, spektakli.

1 października na scenę Basenu Artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej wraca „Maria de Buenos Aires” z Alicją Węgorzewską w roli głównej.

23 października czeka nas niezwykłe wydarzenie – czytanie performatywne „Matki” Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Jakuba Przebindowskiego.

Tytułową rolę zagra Alicja Węgorzewska. Na scenie zobaczymy również Kayah, Natalię Sikorę, Krystynę Tkacz, Rafała Zawieruchę, Martynę Kliszewską.

repertuar.operakameralna.pl

REPERTUAR

Przed dokonaniem zakupu na wybrane wydarzenia artystyczne, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z „Regulaminem dotyczącym szczególnych warunków uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych organizowanych przez Warszawską Operę Kameralną”.

Regulamin dostępny na stronie repertuar.operakameralna.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne