EN

9.09.2020, 17:39 Wersja do druku

Warszawa. Jesień i nowy sezon w Operze Kameralnej

mat. teatru

Muzyka bałkańska wypełni koncert Marcin Wyrostek Ethno Project w najbliższą niedzielę – 13 września o 18.30 – na scenie Basenu Artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej.

Kompozycje macedońskie, chorwackie, bułgarskie, rumuńskie, greckie, serbskie, jugosłowiańskie artysta wykona w aranżacjach na akordeon. „Jestem zafascynowany muzyką bałkańską od wczesnej młodości, kiedy przesiadywałem po nocach w garażu, słuchając i ucząc się utworów opartych na kulturze mieszkańców regionu bałkańskiego”. – tłumaczy Marcin Wyrostek.

To nasz pierwszy w tym sezonie koncert z cyklu „Crossover”, prezentującego muzyków, tworzących na pograniczu gatunków.

Również w niedzielę – 13 września o 17.00 – zapraszamy na koncert kameralny w Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. W programie utwory Ludwiga von Beethovena w wykonaniu muzyków orkiestry Musicae Antiquae Collegium Varsoviense: Karoliny Zych (flet traverso), Dominiki Stencel (waltornia), Katarzyny Drogosz (fortepian).

Warszawska Opera Kameralna jeszcze w tym roku zaprasza na kolejne spektakle, premiery wydarzenia specjalne, koncerty.

Na scenę Basenu Artystycznego wraca tango operita „Maria de Buenos Aires” z Alicją Węgorzewską w głównej roli, z muzyką Astora Piazzolli.

Na tej samej scenie wystąpią muzycy jazzowi (Andrzej Jagodziński Trio, Marcin Masecki, Krzysztof Herdzin).

Czeka nas również niezwykłe wydarzenie – performance „Matka” na podstawie Stanisława Ignacego Witkiewicza – w tym roku mija 135 lat od urodzin pisarza. Tytułową rolę zagra Alicja Węgorzewska, a w tym wyjątkowym spektaklu zagrają też Natalia Sikora, Krystyna Tkacz, Rafał Zawierucha, Martyna Kliszewska.

Przed nami również premiera „Kwartetu” Ronalda Harwooda.

Zapraszamy!

Pełny program znajdą Państwo na naszej stronie

***

Przed dokonaniem zakupu na wybrane wydarzenia artystyczne, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z „Regulaminem dotyczącym szczególnych warunków uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych organizowanych przez Warszawską Operę Kameralną”.

Regulamin dostępny na stronie.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne