EN

24.09.2022, 12:00 Wersja do druku

Warszawa. Dziś i jutro festiwal „Śródmieście Poli Negri” na Placu Pieciu Rogów

Inne aktualności

Koncerty, występy sceniczne, pokazy tańca, seanse filmowe, debaty z ludźmi kina - to atrakcje festiwalu "Śródmieście Poli Negri", który w weekend 24-25 września odbędzie się na placu u zbiegu ulic Brackiej, Chmielnej, Kruczej, Szpitalnej i Zgoda oraz w pobliskim kinie Atlantic.

To miejsce, nazywane nieoficjalnie placem pięciu rogów, po zakończonej niedawno przebudowie dostało imię przedwojennej gwiazdy kina Poli Negri. Taką decyzję podjęli stołeczni radni. W związku z nadaniem imienia placowi władze dzielnicy organizują tu festiwal "Śródmieście Poli Negri". "Zabierzemy mieszkańców w magiczną podróż po historii kina i zaprosimy do udziału w wielu wydarzeniach w samym centrum miasta. Ciekawe zajęcia, utwory z musicalu teatru Syrena, a także spotkania ze znanymi aktorami. To wszystko już w najbliższy weekend" - zapowiada na swojej stronie dzielnica Śródmieście.

Festiwal startuje w sobotę (24 września) o godz. 13. W programie przewidziano m.in.: koncert Małej Orkiestry Dancingowej, która wykonuje piosenki z dwudziestolecia międzywojennego; czytanie fragmentów autobiografii Poli Negri „Pamiętniki gwiazdy"; pokazy Warszawskiego Centrum Mimów nawiązujące do kina niemego; pokaz i nauka tańca; najpiękniejsze utwory z musicalu „Bulwar Zachodzącego Słońca" zaśpiewane przez aktorów teatru Syrena.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Festiwal "Śródmieście Poli Negri" na nowym placu w centrum Warszawy

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Stołeczna” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Tomasz Urzykowski

Data publikacji oryginału:

23.09.2022