EN

20.05.2021, 08:15 Wersja do druku

Warszawa. Czytanie online sztuki "Lotto" na YouTube Teatru Dramatycznego

Inne aktualności

Na kanale YouTube Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy od 24 maja przez tydzień dostępne będzie nagranie czytania online sztuki "Lotto" Rosjanina Wasilija Sigariewa w reż. Rafała Sabary - poinformowano w środę na Fb stołecznego teatru.

"Gdy leniwe i czerwone słońce wstaje i powoli budzi zaspanych bohaterów sztuki Wasilija Sigariewa, nikt nie spodziewa się jeszcze nadchodzącego biegu wydarzeń. Wygrana w Lotto wydaje się spełnieniem szczęścia, dowodem na istnienie przychylnego losu i wielkodusznego Boga" - czytamy na Fb Teatru Dramatycznego.

"Gdy jednak zwycięski kupon znika w niewyjaśnionych okolicznościach, zaczynają się podejrzenia szybko skierowane do zaproszonych gości, którzy stają się zakładnikami zdesperowanego małżeństwa Haliny i Mikołaja. Bycie wybrańcami Losu okazuje się trudnym zadaniem, zwłaszcza gdy zaślepia nas bezmyślna wizja bogactwa i Raju na ziemi" - napisano o akcji sztuki.

Podkreślono, że "Sigariew bezwzględnie i błyskotliwie rozprawia się ze śmiesznością swoich bohaterów, w których odbija jak w soczewce wszystko to, co drażni go w rosyjskim społeczeństwie".

Autorką przekładu jest Agnieszka Lubomira Piotrowska. Reżyseria czytania - Rafał Sabara.

Występują: Marcin Sztabiński, Agnieszka Roszkowska, Waldemar Barwiński, Katarzyna Herman, Zbigniew Dziduch, Anna Szymańczyk i Kamil Siegmund.

Czytanie odbędzie się w ramach Przeglądu Współczesnej Dramaturgii Rosyjskiej.

Nagranie czytania online będzie dostępne od 24 maja od godz. 19 przez tydzień (do 31 maja) na kanale YouTube Teatru Dramatycznego.

Po czytaniu, 24 maja, odbędzie się transmisja dyskusji poświęconej sztuce Sigariewa, w której udział wezmą Rafał Sabara i Agnieszka Lubomira Piotrowska. Rozmowę poprowadzi kierownik literacki teatru Wojciech Majcherek.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne