EN

9.06.2021, 14:44 Wersja do druku

Warszawa. Czerwcowe propozycje Teatru Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego

Inne aktualności

Po wielu miesiącach przerwy w graniu spektakli z udziałem publiczności Teatr Kwadrat wznowił 21 maja działalność sceniczną. W drugiej połowie czerwca widzom proponuje trzy spektakle, w tym kultowe "Szalone nożyczki" - poinformowała PAP koordynator ds. PR teatru Urszula Markowska.

"Tydzień, nie dłużej... Clementa Michela to na wskroś absurdalna komedia nie-małżeńska, z wielką, czerwoną ciężarówką w tle, w której słowo szczerość nabiera zupełnie nieoczekiwanych znaczeń" - czytamy w informacji przesłanej PAP.

W spektaklu występują: Paweł Małaszyński, Andrzej Nejman oraz Anna Cieślak/ Natalia Rybicka, a jego reżyserem jest Marcin Sławiński.

Spektakle będą grane od 11 do 13 czerwca.

Kolejną propozycja Teatru Kwadrat jest "Nie książka zdobi człowieka" Seymoura Blickera w reżyserii Giovanny Castellanosa. "To klasyczna komedia pomyłek, która porywa widzów do elitarnego światka nowojorskiej branży wydawniczej" - napisano w zapowiedzi, przypominając, że była to ostatnia premiera teatru przed pandemią.

W obsadzie znajdują się: Paweł Małaszyński, Andrzej Nejman, Elżbieta Romanowska, Olga Kalicka i Lucyna Malec.

Przedstawienia dla widzów 16+ grane będą od 18 do 20 czerwca.

Jak zaznaczono w informacji, "Szalone nożyczki Paula Portnera to kultowy spektakl, który nie schodzi z afisza Teatru Kwadrat od przeszło 20 lat i nieustannie cieszy się ogromną popularnością wśród widzów".

"Akcja toczy się w salonie fryzjerskim mistrza grzebienia i nożyczek – Tonia Wziętego (nazwisko mówi samo za siebie), który wynajmuje zakład od mistrzyni fortepianu Izabeli Richter. Pewnego dnia kobieta zostaje zamordowana w swoim mieszkaniu, znajdującym się tuż nad salonem. Nieoczekiwany zwrot akcji ujawnia wiele skrywanych tajemnic, których rozwiązaniem zajmie się profesjonalny śledczy, angażując do tego widzów" - czytamy w opisie spektaklu.

Występują: Lucyna Malec, Ewa Wencel, Jacek Łuczak, Grzegorz Wons, Andrzej Andrzejewski/ Maciej Kujawski, Andrzej Nejman/ Paweł Małaszyński/ Marcin Piętowski.

Spektakle będą grane od 15 do 17 czerwca br.

"Pracujemy także nad dwiema premierami, które zaplanowane zostały na lipiec" - napisała w informacji przesłanej PAP specjalistka ds. PR teatru Urszula Markowska.

Źródło:

Wątki tematyczne