EN

9.07.2024, 14:45 Wersja do druku

Warszawa. Balet „Pinokio” w choreografii Anny Hop na platformie OperaVision już od 12 lipca

„Pinokio”, rodzinny balet, który z pewnością zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych, dostępny będzie bezpłatnie na platformie OperaVision już od 12 lipca.

fot. mat. Teatru Wielkiego-Opery Narodowej

Pełna humoru muzyka Mieczysława Wajnberga, piękno tańca, magiczne teatralne obrazy oraz głęboka, bogata w znaczenia opowieść sprawią, że spektakl porwie każdego widza niezależnie od wieku. To wzruszająca historia o triumfie słabości nad przemocą, błądzeniu w poszukiwaniu wolności i własnego ja.

Hop czerpie pełnymi garściami z techniki tańca klasycznego, który jest inkrustowany różnorodnymi elementami pochodzącymi z tańca współczesnego. Udało się jej znakomicie, wręcz błyskotliwie, zsynchronizować każdy ruch i każde działanie z treścią [...]. Brawurowo i z całą pełnią młodzieńczego wdzięku w tytułową postać, z dużą dozą wirtuozerii, wciela się Diogo de Oliveira – pisze Wiesław Kowalski w recenzji spektaklu w serwisie teatrdlawszystkich.eu.

OperaVision to bezpłatna platforma streamingowa wspierana przez program Creative Europe Unii Europejskiej. Spektakle dostępne na operavision.eu to najlepsze produkcje scen operowych i baletowych z całego świata. Każdego tygodnia platforma wzbogaca się o nowe propozycje, tworzące różnorodny repertuar łączący najbardziej cenione tytuły ze światowymi premierami i nowymi odkryciami. Spektakl „Giselle” w wykonaniu Polskiego Baletu Narodowego, do niedawna dostępny w serwisie, pobił rekord oglądalności, przekraczając 490.000 wyświetleń!

Realizatorzy spektaklu „Pinokio”:

Choreografia i reżyseria: Anna Hop
Dyrygent: Marta Kluczyńska
Scenografia, multimedia i światła: Małgorzata Szabłowska
Kostiumy: Katarzyna Rott
Koncepcja charakteryzacji: Lidia Wajdyk-Szmańda
Asystent choreografa: Piotr Stańczyk

„Pinokio” na platformie OperaVision.eu
Spektakl dostępny bezpłatnie od 12 lipca 2024 r., godz. 19.00 do 1 stycznia 2025 r.
Polski Balet Narodowy oraz Orkiestra Teatru Wielkiego - Opery Narodowej pod dyrekcją Marty Kluczyńskiej

Entuzjastom opery poszukujących rozrywki w gorące letnie wieczory platforma vod.teatrwielki.pl proponuje tango operitę „María de Buenos Aires” Piazzolli w reżyserii Wojciecha Farugi. Premiera tej inscenizacji miała miejsce 16 marca 2023 roku na deskach Opery Narodowej. Spektakl jest dostępny dla widzów bezpłatnie do 28 lipca 2024 r.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne