EN

3.08.2021, 13:24 Wersja do druku

Warszawa. 20. jubileuszowa edycja Festiwalu Ciało/Umysł zaprasza na e-Scenę C/U od 6 sierpnia

W tym roku Festiwal Ciało/Umysł świętuje swoją 20 edycję z hasłem „Niech żyję!”. Festiwal potrwa od 6.08 do 17.10.2021. Pierwsze prezentacje pojawią się na wirtualnej e-Scenie C/U, czyli na FB i YT. Od 1 października C/U zagości na trzech warszawskich scenach - STUDIO teatrgaleria, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz w Komunie Warszawa.

fot. mat. organizatora

Edyta Kozak, pomysłodawczyni i dyrektorka artystyczna Festiwalu: Ta szczególna edycja związana z jubileuszem zakłada „zanurkowanie” w historię festiwalu. Chcemy przyjrzeć się, jak festiwal wpłynął na rozwój tańca i środowiska w Polsce i rozpocząć nową dekadę, otworzyć się na nowe znaczenia. Z jednej strony to skierowanie się w stronę archiwum pamięci, z drugiej eksploracja różnych form z zaimkiem „re” - redefinicja, remixy istniejących pojęć, teorii i haseł, reinterpretacje dawnych spektakli, recycling przeszłości, wszystko po to, aby zrozumieć relacje jakie powstają z uważności na wpływ historii.


e-Scena C/U sierpień-wrzesień

Cykl „Prosto z wnętrza” - od 6 sierpnia organizatorzy zaprezentują sylwetki artystów, którzy przygotowują premiery na 20. C/U. Bohater(k)ami będą Edyta Kozak (6.08), Jacek Przybyłowicz (7.08) i Magda Jędra (8.08). Celem cyklu jest przyjrzenie się procesowi powstawania spektaklu, to także dobra okazja, by zapytać artystów co im w duszy gra oraz jak się odnajdują w postpandemicznej rzeczywistości. Prowadzenie: Anna Sańczuk.

Cykl esejów „re: Ciało/Umysł” do posłuchania od 14.08 w każdą sobotę. To osobiste refleksje teoretyków i praktyków tańca na temat dziedzictwa Festiwalu. Usłyszymy Alicję Müller, Katarzynę Słobodę, Magdę Przybysz, Annę Królicę, Julię Hoczyk i Witolda Mrozka. Cyklpowstał pod redakcją Julii Hoczyk.

Premiery na C/U - październik

Od 1 października Festiwal C/U w teatrach STUDIO teatrgaleria, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz w Komunie Warszawa. W programie trzy spektakle premierowe: NA 4-TERRA INCOGNITA Edyty Kozak, HUMANI CORPORIS FABRICA Jacka Przybyłowicza, ZŁE ZIELE Magdy Jędry, wydarzenia specjalne: całodniowa IMPRESSKA, WIELKA GRA z udziałem publiczności oraz wydarzenia towarzyszące: film, panel dyskusyjny, spotkania z artystami. Wkrótce więcej informacji o programie oraz biletach na www.cialoumysl.pl.

-----------

20. Ciało/Umysł
Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tańca i Performansu

6.08-17.10.2021, Warszawa + online

Dyrektor artystyczna:Edyta Kozak

Dyrektor zarządzająca: Anna Szaniawska

Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa oraz dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Partnerzy: STUDIO teatrgaleria, Komuna Warszawa, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Patroni medialni: Radio Tok FM, TVP Kultura, Didaskalia, Miesięcznik Teatr, Magazyn Szum, NotesNa6Tygodni, Magazyn Taniec, E-teatr, Teatrologia.info, Teatralny.pl, Stronataca.pl


www.facebook.com/cialoumysl

www.instagram.com/cialo.umysl

www.youtube.com/user/CialoUmysl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne