EN

19.07.2021, 08:23 Wersja do druku

Warmińsko-mazurskie. Teatr Jaracza na zamkach

Inne aktualności

To świetny projekt, czasami widzowie potrzebują zachęty, jakiegoś zaskoczenia, żeby do teatru trafić - mówią w Nidzickim Ośrodku Kultury, gdzie będzie inauguracja przeglądu "Teatr Jaracza na zamkach". Pisze Norbert Kaczan w Gazecie Wyborczej - Olsztyn.

Po raz drugi widzowie mają okazję wziąć udział w Plenerowym Festiwalu „Teatr Jaracza na zamkach".

Pomysł wystawiania spektakli w historycznych murach warmińsko-mazurskich twierdz wydaje się tym bardziej trafiony, że latem mnóstwo gości odwiedza zamki w regionie. To zaś stwarza okazję przyciągnięcia widzów, którzy nie bywają regularnie w teatrach.

Połączenie materii

Jak mówił w ub. roku Marcin Kiszluk, aktor „Jaracza", taki projekt jest połączeniem jakby dwóch duchów materii: teatru i zamku. – Na pewno jest to coś innego – przyznał.

Podobnego zdania są przedstawiciele Nidzickiego Ośrodka Kultury, który jest w średniowiecznym zamku. Tam zaś artyści przyjadą na inaugurację tegorocznego przeglądu. – To świetny projekt. Czasami widzowie potrzebują zachęty, jakiegoś zaskoczenia, żeby do teatru trafić. To jest według nas taką zachętą – mówi „Wyborczej Olsztyn" Magda Ekiert-Jaworska z Nidzickiego Ośrodka Kultury,

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wakacyjny festiwal na Warmii i Mazurach: Teatr Jaracza na zamkach [PROGRAM]

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Olsztyn” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Norbert Kaczan

Data publikacji oryginału:

18.07.2021 14:14

Wątki tematyczne