EN

28.06.2021, 15:35 Wersja do druku

Wałbrzych. Dni Młodego Teatru. Widzowie zobaczą spektakl "Gdzie mnie nie posiali"

Inne aktualności

30 czerwca w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym odbędą się Dni Młodego Teatru. Widzowie zobaczą spektakl "Gdzie mnie nie posiali". Premiera spektaklu "ROZ/ŁĄKA" została przeniesiona na jesień. Pisze Wiktoria Blicharz-Janicka w Gazecie Wyborczej - Wałbrzych.

Dni Młodego Teatru to okazja do zaprezentowania się grup amatorów uczestniczących w warsztatach teatralnych działających przy wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego i prowadzonych przez Grzegorza Stawiaka. Pierwsza edycja miała miejsce w 2002 r.

– Z upływem lat obok spektakli Trzeciego Teatru zapraszaliśmy również zespoły z miasta, prezentowaliśmy także efekty innych działań okołoteatralnych, które się odbywały w TDSz – wyjaśnia Grzegorz Stawiak.

Początkowo planowano tego dnia zaprezentowanie widzom dwóch spektakli. 30 czerwca widzowie zobaczą jednak tylko spektakl "Gdzie mnie nie posiali". Powstał on z wyboru wierszy i prozy wałbrzyskiej poetki Danuty Góralskiej-Nowak. Nastoletnie uczestniczki warsztatów Trzeciego Teatru wchodzą w świat poetki po tropach odciśniętych w jej twórczości przeżyć, doświadczeń, spostrzeżeń i przemyśleń. Przywołują postacie z jej otoczenia, które autorka zachowała na kartach literackiej pamięci.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Dni Młodego Teatru. Widzowie zobaczą spektakl "Gdzie mnie nie posiali"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wałbrzych” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Wiktoria Blicharz-Janicka

Data publikacji oryginału:

26.06.2021 12:05

Wątki tematyczne