EN

14.06.2021, 12:02 Wersja do druku

W lewo czy w prawo?

"Amazon Burns" Mai Staśko w reż. Robert Traczyka i Przemysława Wojcieszka Teatru Trzy Krzesła w Ośrodku Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Pisze Marek S. Bochniarz w portalu kultura.poznan.pl.

W Amazon Burns aktywistka feministyczna Maja Staśko pokazuje się od zupełnie innej strony. Okazuje się, że to również bardzo utalentowana dramatopisarka o sporym wyczuciu do języka codziennego i zdolności do pisania absorbujących i przeszyderczych sztuk zaangażowanych. A że reżyserii jej tekstu podjęli się Robert Traczyk i Przemysław Wojcieszek i znaleźli dwie doskonałe aktorki do uniesienia twardych dialogów i mocnych piosenek, to dostaliśmy w efekcie teatr doprawdy krwiożerczy.

Dwie bohaterki Amazon Burns pochodzą z małych miejscowości w Wielkopolsce - Konina i Mogilna. Pracują bez wytchnienia w magazynie Jessa Bezosa, aby przetrwać i mieć jak opiekować się rodzinami. Staśko wybrała na sztukę o młodych kobietach pracujących fizycznie i pozbawionych perspektyw konwencję apokaliptycznego science fiction. Stąd dowiadujemy się, że bohaterkom ucięto ręce, które trafiły do przechowalni. W zamian dostały wielofunkcyjne skanery - pozornie ułatwiające im pracę i oferujące wiele możliwości, lecz tak naprawdę zamontowane, by ich szefowie mogli inwigilować i kontrolować dziewczyny.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

W lewo czy w prawo?

Źródło:


Link do źródła