06.08.2020, 08:16 Wersja do druku

Trójmiasto. Niska frekwencja w kinach. Aura wakacji i pandemia nie sprzyjają pokazom w zamkniętych salach

Inne aktualności

O kinach samochodowych wszyscy już zapomnieli, frekwencja na pokazach w plenerze dopisuje, a w salach kinowych widzów mniej. Jak po dwóch miesiącach od rozmrożenia wygląda sytuacja w kinach?

Chętnych na pokazy w plenerze nie brakuje. Miejsc w Trójmieście, w których na seans na świeżym powietrzu można się załapać, odpłatnie lub nie, też jest sporo. - Podsumowując wszystkie nasze projekty pokazów plenerowych, mamy 100-proc. frekwencję, przy czym działając zgodnie z wytycznymi COVID-19 musieliśmy mocno ograniczyć naszą widownię - wyjaśniają Michał Grubman i Anna Kądziela-Grubman ze stowarzyszenia Hamulec Bezpieczeństwa, organizatorzy Sopot Film Festivalu oraz plenerowych pokazów w Gdyni-Orłowie, na dachu Teatru Szekspirowskiego i na Ołowiance. Publiczność na ich pokazach ograniczona jest do 100 (Ołowianka) i 150 miejsc (Orłowo i dach GTS). 

- Widzimy zatem, że zainteresowanie jest bardzo duże. Otrzymujemy wiele pytań o możliwość uczestniczenia w pokazach, ale nie możemy niestety wpuścić więcej publiczności, niż pozwalają przepisy. Wynika to przede wszystkim z tego, że w plenerze nasi widzowie czują się o wiele bezpieczniej niż w sali kinowej, siedząc w bezpiecznej od siebie odległości, zgodnej z dystansem społecznym - dodają Grubmanowie.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Niska frekwencja w kinach. Aura wakacji i pandemia nie sprzyjają pokazom w zamkniętych salach

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Trójmiasto online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Małgorzata Muraszko

Data:

05.08.2020 07:00

Tematy w toku