EN

6.11.2020, 08:22 Wersja do druku

Trójmiasto. Co zobaczyć przed sobotnim zamknięciem?

Inne aktualności

Od soboty kultura znowu będzie zamknięta. To ostatni moment, żeby wybrać się do kina, teatru, galerii sztuki - pisze Małgorzata Muraszko w Gazecie Wyborczej-Trójmiasto.

Możliwość uczestnictwa w kulturze była stopniowo ograniczana. Najpierw dopuszczono 50 proc wypełnienia sali, później wprowadzono limit 25 proc. Artyści i artystki, dyrektorzy i dyrektorki zapewniali i zachęcali do odwiedzania kin, galerii sztuki, muzeów, teatrów i zapewniali: jesteśmy bezpieczni.  

- Miejsca związane z kulturą, działające według bardzo restrykcyjnych zasad, były bardzo bezpieczne. Dotyczyło to zarówno kin, jak i teatrów, a tym bardziej galerii sztuki - mówił trójmiejskiej “Wyborczej” Andrzej Stelmasiewicz, szef Fundacji Wspólnota Gdańska, dyrektor Galerii Sztuki Warzywniak. 

Mateusz Morawiecki na środowej konferencji prasowej poinformował jednak o nowych obostrzeniach, które zakładają zamknięcie instytucji kultury do 29 listopada z możliwością przedłużenia, jeśli sytuacja epidemiczna się nie ustabilizuje. Co warto zobaczyć w ostatnich dniach otwarcia instytucji?  

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Ostatnia szansa na skorzystanie z kultury w Trójmieście. Co zobaczyć przed sobotnim zamknięciem?

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Trójmiasto” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Małgorzata Muraszko

Data publikacji oryginału:

05.11.2020 13:00

Wątki tematyczne