EN
04.05.2022, 14:30 Wersja do druku

Toruń. Wkrótce premiera „Ćwiczeń stylistycznych” w Teatrze im. Horzycy

7 maja Teatr im. Horzycy zaprasza na premierę „Ćwiczeń stylistycznych” Raymonda Queneau w reż. Evy Rysovej. Scena na Zapleczu.

Ten spektakl nigdy się nie powtórzy. Jest to po prostu matematycznie niemożliwe.

Co zdarzyło się w autobusie miejskim linii S? To jaką historię poznasz, zależy od tego, kto ją opowie. I jak. Twórcy spektaklu „Ćwiczenia stylistyczne” mają na to 99 sposobów. Komicznie lub tragicznie, erotycznie, a może na bogato? O tym, które zostaną zagrane danego wieczora, zadecydują publiczność i los.

Mistrzostwo stylu, finezja i dowcip złożą się na unikalną kompozycję, a widzów czeka brawurowa, pełna humoru zabawa językiem i konwencjami teatralnymi. Wsiądźcie z nami do tego nieco szalonego autobusu, w którym otwieramy warsztat teatru potencjalnego.

Spektakl w reżyserii Evy Rysovej to hołd dla wyobraźni i różnorodności. Scenariusz opiera się na kultowych we Francji „Ćwiczeniach stylistycznych” Raymonda Queneau, czyli eksperymencie literackim, który inspiruje twórców na całym świecie.


Ćwiczenia stylistyczne (Exercices de style), przełożył Jan Gondowicz

Adaptacja i reżyseria: Eva Rysová

Scenografia i kostiumy: Justyna Elminowska

Muzyka: Marcin Oleś

Reżyseria świateł: Karolina Gębska

Choreografia: Weronika Krystek, Eva Rysová, Agnieszka Wawrzkiewicz, Michał Darewski, Jarosław Felczykowski, Łukasz Ignasiński, Paweł Kowalski

Występują:

Weronika Krystek (gościnnie)

Agnieszka Wawrzkiewicz

Michał Darewski

Jarosław Felczykowski

Łukasz Ignasiński

Paweł Kowalski

Asystent reżysera: Łukasz Ignasiński

Inspicjentka/suflerka: Anna Kruzińska

Podziękowania dla pana Igora Nowickiego za udzielenie korepetycji muzycznych oraz dla pana Pawła Trawińskiego za konsultacje z polskiego języka migowego (PJM).

Źródło:

Materiał nadesłany