EN

6.11.2020, 11:54 Wersja do druku

Toruń. Kultura znów się zamyka

Inne aktualności

Z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zdecydowało czasowym zamknięciu dla publiczności instytucji kultury od 7 do 29 listopada. Organizatorzy wydarzeń przenoszą je na inny termin albo do internetu.

To wydarzenie miało rozpocząć obchody Święta Niepodległości. Niestety planowane na 7-8 listopada otwarcie Muzeum Twierdzy Toruń zostało odwołane. Zamknięte dla zwiedzających będą też wszystkie pozostałe oddziały Muzeum Okręgowego: Ratusz Staromiejski, Dom Mikołaja Kopernika, Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu, Muzeum Historii Torunia, Muzeum Podróżników i Muzeum Toruńskiego Piernika. Nie zwiedzimy również Muzeum Etnograficznego.
Koncerty przełożone
W sobotę na Jordankach francuskie i włoskie przeboje zaśpiewać miał Michał Bajor. Ten koncert przełożono na później, podobnie jak koncert jubileuszowy Kasi Kowalskiej (planowany na26 listopada).
Teatr Muzyczny odwołał dwa pokazy spektaklu pt. „Dzień, w którym porwano papieża" planowane na 20 i 21 listopada. Epidemia tę instytucję dotknęła szczególnie - kilka dni temu na Covid-19 zmarł reżyser najnowszej premiery teatru, tragikomedii, „Kamienie w kieszeniach", Giovanni Castellanos. Mieszkający w Polsce kolumbijski twórca miał 40 lat.
Nie będzie festiwalu „Toruń Blues Meeting" w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa". Z trzech listopadowych przedstawień „Cholernie mocnej miłości" zrezygnował Teatr Horzycy. Spektakle odwołał Baj Pomorski.
Na łączach
Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Camerimage" odbędzie się zgodnie z planem od 14 do 21 listopada, ale w internecie.
„Zapraszamy Państwa w filmową podróż po stworzonym przez nas specjalnie dla tej edycji festiwalu środowisku: online. camerimage.pl. Tam można będzie obejrzeć filmy fabularne, dokumentalne, studenckie, piloty seriali i wideoklipy, uczestniczyć aktywnie w seminariach i porozmawiać z naszymi gośćmi" - pisze w liście otwartym dyrektor festiwalu Marek Żydowicz.
Wirtualnie zaprasza też CSW „Znaki Czasu", które zamyka nie tylko sale wystawowe, ale i kino, księgarnię oraz kawiarnię. Na profilu facebookowym CSW dostępne będzie wirtualne zwiedzanie wystawy „Helmut Newton: Lubię silne kobiety".

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Toruńska kultura znów się zamyka

Źródło:

Wątki tematyczne