EN

4.01.2022, 11:55 Wersja do druku

Toruń. Dziesięcioro artystów i animatorów kultury otrzyma stypendium kulturalne

Inne aktualności

Prezydent Torunia przyznał stypendia w dziedzinie kultury na rok 2022 i na I półrocze 2022 r. Wsparcie otrzyma dziesięcioro torunian zajmujących się działalnością artystyczną, twórców i animatorów kultury.

W budżecie na 2022 rok na fundusz stypendialny zaplanowano kwotę 135 tys. zł. Do 2 listopada 2021 r. do Wydziału Kultury wpłynęły 23 wnioski o stypendium w dziedzinie kultury, w tym 17 wniosków na rok 2022 oraz sześć wniosków na I półrocze 2022. – Stypendia przyznawane są w trybie konkursu wniosków. Ze względu na ograniczoną pulę pieniędzy rekomendowane są projekty twórcze, które w najwyższym stopniu spełniają kryteria określone w uchwale. Pod uwagę brane są: jakość artystyczna projektu, oryginalność koncepcji, czytelne i racjonalne określenie zakładanych celów i rezultatów, znaczenie projektu dla kultury Torunia, rekomendacje projektu oraz to, czy projekt ma znamiona debiutu w dziedzinie kultury, której dotyczy – informują toruńscy urzędnicy.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Dziesięcioro toruńskich artystów i animatorów kultury otrzyma stypendium kulturalne

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Toruń” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne