EN

24.06.2024, 09:19 Wersja do druku

Tarnów. Sześć spektakli w konkursie Festiwalu Komedii Talia. Jutro rusza sprzedaż biletów

Sześć spektakli przygotowanych przez teatry z całego kraju zostanie zaprezentowanych w konkursie 28. Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia, który potrwa od 20 do 29 września w Tarnowie. Bilety na wydarzenie będą dostępne od wtorku.

fot. mat. teatru

Jak ocenił Rafał Balawejder, dyrektor Teatru im. Ludwika Solskiego, organizatorom festiwalu udało się zgromadzić interesujący zestaw teatrów z całej Polski. „Ciekawie w tym gronie będzie wyglądała prezentacja reżyserów związanych już z +Solskim+. No i oczywiście tych, którzy być może już niebawem zagoszczą jako twórcy” - zaznaczył.

Między 20 a 26 września, w konkursie – ocenianym przez profesjonalne jury – wystartuje sześć spektakli. Będą to: „Boska!” Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach w reżyserii Tadeusza Łomnickiego, „Seks dla opornych” Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi w reżyserii Pawła Pitery, „Bóg mordu” Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie w reżyserii Marcina Hycnara, „Rewizor” Teatru lmka w Warszawie w reżyserii Łukasza Kosa, „Garderobiany (The Dresser)” Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie w reżyserii Dana Jemmetta oraz „Wstyd” Teatru Współczesnego w Warszawie w reżyserii Wojciecha Malajkata.

Wybór najlepszego spektaklu zostanie powierzony profesjonalnemu jury, które zadecyduje o przyznaniu statuetki Talii. Tradycyjnie publiczność będzie miała możliwość wyboru ulubionego spektaklu w osobnym głosowaniu.

W programie festiwalu znalazły się także wydarzenia towarzyszące, w tym koncert aktora i piosenkarza Pawła Domagały „Intymnie”, a także spektakle: „(nie) Wszystko Ci oddam” Teatru Skene Warszawa w reżyserii i oprawie muzycznej Dariusza Taraszkiewicza oraz „Audiencja V” w wykonaniu Andrzeja Grabowskiego

Festiwal dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Miasta Tarnowa.

Źródło:

PAP