EN

8.03.2022, 12:29 Wersja do druku

Tarnów. Laureaci „Angelusa” na spotkaniu u Solskiego

13 marca odbędzie się spotkanie z Pavlem Rankovem, autorem powieści „Zdarzyło się pierwszego września” oraz z Tomaszem Grabińskim, tłumaczem - laureatami Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus”. Rozmowa zaplanowana jest bezpośrednio po prezentacji spektaklu, który powstał na podstawie powieści. Początek w niedzielę o godz. 18.00.

fot. Tomasz Walków / mat. teatru

Na deski Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie wraca spektakl „Zdarzyło się pierwszego września (albo kiedy indziej)” Pavla Rankova w reżyserii Tomasza Gawrona. Historia Węgra, Czecha i Żyda, którzy zakochują się                  w pięknej Słowaczce została entuzjastycznie przyjęta. Publiczność doceniła uniwersalizm opowieści o przyjaźni        i miłości wystawionej na próbę historii, a także polityki przenikającej każdą sferę życia.
 Najbliższe pokazy: 11, 12 oraz 13 marca o godzinie 18.00.
 
 Pavol Rankov jest jednym z najciekawszych współczesnych pisarzy słowackich. Pracuje jako wykładowca na Uniwersytecie Komeńskiego w Bratysławie. Polscy czytelnicy prócz "Zdarzyło się pierwszego września (albo kiedy indziej)" znają także jego inne powieści takie jak: "Matki" czy "Legenda o języku".
 
Tomasz Grabiński tłumaczy z języków czeskiego i słowackiego. W latach 2009-2014 był wicedyrektorem Instytutu Polskiego w Bratysławie oraz II sekretarzem Ambasady RP w Słowacji. Obecnie kieruje Miejską Biblioteką Publiczną w Kamiennej Górze.
Bilety na spektakle 11, 12 i 13 marca, w promocyjnej cenie – 22 zł od osoby, dostępne w kasie Teatru oraz online.
Bilety online: teatr.tarnow.pl
Rezerwacje telefoniczne: 14 688-32-87, kom. 784 976 025, 668 323 998.

Źródło:

Materiał nadesłany