EN

30.07.2021, 11:47 Wersja do druku

Szczecin. Teatr Polski zaczyna sezon

Inne aktualności

W ostatni weekend lipca Teatr Polski w Szczecinie zaprasza na pierwsze przedstawienia nowego sezonu. Będzie zabawnie, ale na wysokim poziomie.

Pierwsze wydarzenie było już w czwartek, 29 lipca. Michał Janicki i Zbigniew Zamachowski czytali „Przygody dobrego wojaka Szwejka".

W piątek, sobotę i niedzielę na Scenie Dekadencja Nowy Browar będzie można zobaczyć spektakl muzyczny „Pod dachami Paryża". To wycieczka, w której przewodnikiem będą melodie największych francuskich przebojów. A także piosenki inspirowane tym pięknym miastem. Artyści zapraszają na wycieczkę ulicami Paryża. Stań się flaneurem. Spacerowiczem, który obserwując życie miasta, snuje poetyckie refleksje na temat życia w ogóle... Przemierzaj malarskie bulwary, tajemnicze pasaże, zagub się w labiryncie gwiaździstych placów, by za chwilę odnaleźć się przy okrągłym stoliku w cafe lub bistro, nad kieliszkiem wina czy też filiżanką kawy w dobrym towarzystwie.

I pamiętaj - Szczecin to Paryż północy...

Natomiast w sobotę i niedzielę na Scenie Kameralnej Nowy Browar będzie spektakl „Weekend z R" Krystyna i trzech mężczyzn o imionach rozpoczynających się na literę R. Ryszard - jej mąż. Robert - jej kochanek. Rafael - wzięty architekt wnętrz. I jeden weekend, który Krystyna zaplanowała w najdrobniej szych szczegółach: mąż wyjeżdża, kochanek przyjeżdża, a architekt ma czas, na wprowadzenie zmian w urządzeniu domu. Niestety, kobieta przez przypadek podsłuchuje fragment rozmowy telefonicznej męża i fakt ten wywołuje lawinę zdarzeń, przez które jej perfekcyjny plan rozpada się niczym domek z kart. Czy po tym burzliwym weekendzie Krystyna i Ryszard będą nadal małżeństwem? Czy obojgu uda się utrzymać w tajemnicy swoje romanse? Tak, tak, Ryszard też nie jest święty... Czy, w końcu, ich dom zyska nową wnętrzarską odsłonę?

Po weekendzie na scenę wraca spektakl „Noc kolorowych chmur". Jeśli chcesz przypomnieć sobie dawne lata i spory kawałek historii polskiej muzyki rozrywkowej, zapraszamy na „Noc kolorowych chmur" - spektakl muzyczny skomponowany z przebojów takich gwiazdorskich wykonawców, jak: Karin Stanek, Helena Majdaniec, Ada Rusowicz, Czesław Niemen, Krzysztof Klenczon, Filipinki.

Tytuł oryginalny

Teatr Polski zaczyna sezon

Źródło:

Głos Szczeciński nr 175/30-07-21

Wątki tematyczne