EN

16.11.2020, 09:50 Wersja do druku

Szczecin. "Horropera" - muzyczna sztuka grozy na płycie

Inne aktualności

Szczecińscy artyści przygotowują książkę i płytę z niezwykłym słuchowiskiem "Horropera - po tamtej stronie burzy". Materiał został zaprezentowany publiczności na żywo podczas Festiwalu. Koncertową premierę na scenie filharmonii storpedował koronawirus, ale aktorzy i muzycy się nie poddają.

Autorzy „Horropery…” ostrzegają, że to „muzyczna sztuka grozy dla słuchaczy o mocnych nerwach”.

Ale tak naprawdę jest i strasznie, i śmiesznie, i żartobliwie, i refleksyjnie. Dla najmłodszych i dla dorosłych. Opowieść stworzyli Irena Naumowicz i Konrad Pawicki, muzykę skomponował Jacek Wierzchowski, znany twórca muzyki teatralnej, o oprawę graficzną zadbali wykładowcy (Kaja i Piotr Depta-Kleśta) oraz studenci Akademii Sztuki. Na płycie usłyszymy instrumentalistów Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, przy mikrofonach dali popis aktorzy trzech teatrów – Współczesnego, Polskiego i Pleciugi.

Oryginalny materiał tekstowo-muzyczny powstał z myślą o teatralnej scenie, ale został zaprezentowany publiczności w innej formie – słuchowiska na żywo podczas Festiwalu Czytania „Odkrywcy Wyobraźni”. W październiku tego roku planowano uroczystą premierę wersji koncertowej w Filharmonii. Niestety, koronawirus pokrzyżował plany artystów, lecz nie zniechęcił ich do działania. Nagrania odbywały się w Centrum Przemysłów Kreatywnych Akademii Sztuki. Sceny dialogowe są już gotowe. Partie solowe również. Teraz czas na dogranie tła dźwiękowego, efektów i spięcie całości muzyczną klamrą – kompozycjami Wierzchowskiego.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

"Horropera" w wykonaniu szczecińskich artystów. Też możesz wesprzeć ten niezwykły projekt

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Szczecin” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

lop

Wątki tematyczne