EN

5.06.2021, 08:25 Wersja do druku

Szczecin. Festiwal premier w teatrach. W weekend pięć nowych przedstawień

Inne aktualności

Szczecińskie sceny nie zwalniają tempa i nadrabiają spowodowane pandemią zaległości. Kolejny weekend przynosi kolejną garść premier. Dwie z nich przygotował Teatr Współczesny. Po jednej - Polski, Kana i Kameralny. Pisze Aleksander Stanuch w Gazecie Wyborczej - Szczecin.

Już w piątek Teatr Współczesny zaprasza na sztukę pt. „Mbambo" (piątek, godz. 19, bilety – 35 zł). To historia matki, która próbuje dowiedzieć się, co przydarzyło się jej synowi. Dzień później (godz. 19, bilety 35-40 zł) w teatrze zaprezentowana zostanie „Lalka", czyli historia miłości Stanisława Wokulskiego i Izabeli Łęckiej, ale w nowej odsłonie.

Z kolei Teatr Polski zaprasza w sobotę (godz. 19) na premierę „Nocy kolorowych chmur". To spektakl muzyczny skomponowany z przebojów takich gwiazdorskich wykonawców jak: Karin Stanek, Helena Majdaniec, Ada Rusowicz, Czesław Niemen, Krzysztof Klenczon, Filipinki, Skaldowie, Czerwone Gitary, Trubadurzy i inni.

Również w sobotę (godz. 17, bilety – 30 zł) Ośrodek Teatralny Kana proponuje przedstawienie „Homino 2.1". To kontynuacja sztuki „Femino 2.0", czyli inspirowana codziennością opowieść o kobiecości.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Festiwal premier w szczecińskich teatrach. W weekend pięć nowych przedstawień

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Szczecin” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Aleksander Stanuch

Data publikacji oryginału:

04.06.2021 11:15

Wątki tematyczne