EN
4.04.2022, 13:59 Wersja do druku

Szczecin. Do Kany wraca „Projekt: Ojciec”

9 kwietnia, po długiej przerwie na scenę Kany powraca „Projekt: Ojciec” w reżyserii Mateusza Przyłęckiego

Teatralna odpowiedź męskiej części zespołu Kany na uwielbiany przez szczecińską publiczność „Projekt: Matka” to pełna humoru i szorstkiej czułości, połączona z elementami chłopackiej balladowo-rockowej zabawy opowieść o dojrzewaniu do bycia tatą i do relacji z własnym dzieckiem.

fot Piotr Nykowski

"Projekt: Ojciec" jest "odpowiedzią" na "Projekt: Matka" – spektakl, który ukazuje doświadczenia rodzicielstwa z perspektywy mam (premiera: wrzesień 2014 w Ośrodku Teatralnym Kana, scenariusz i reżyseria – Mateusz Przyłęcki). W trakcie rozmów z publicznością okazało się, że istnieje zapotrzebowanie na opowiedzenie o doświadczeniu bycia rodzicem z perspektywy młodych ojców. Pragniemy, żeby spektakl oraz towarzyszące mu warsztaty i spotkania pomogły oswoić przyszłych ojców z doświadczeniem ojcostwa oraz stały się wsparciem dla mężczyzn, którzy są już ojcami i na co dzień doświadczają różnych trudności z tym związanych. Chcemy uświadomić i uwrażliwić społeczeństwo na istotne tematy związane z ojcostwem oraz upowszechniać pozytywne wzorce świadomego, zaangażowanego ojcostwa.

sobota, 9 kwietnia 19:00 

niedziela, 10 kwietnia 17:00 z tłumaczeniem na Polski Język Migowy

Spektakl „Projekt: Ojciec”

Bilety: 25/30 zł (bilety dostępne online na https://www.kana.art.pl/bilety

(…) Siła tego spektaklu polega m.in. na tym, że każdy ojciec znajdzie w "Projekcie: Ojciec" okruchy swoich, czasami już zapomnianych wzruszeń. Niejeden, być może, mocniej wsłucha się w słowa jednego ze scenicznych ojców, który zauważa, że synowi, który staje się duży i dorosły, coraz trudniej jest powiedzieć "Kocham cię". Matki być może dojrzą rzeczy, które trudno im było zauważyć w szalonych i nieprzespanych pierwszych miesiącach macierzyństwa. Ale to spektakl nie tylko dla rodziców.

Adam Zadworny, Gazeta Wyborcza Szczecin, 3.10.2016 * tata Jana i Marii (14 i 12 lat)

reżyseria: Mateusz Przyłęcki

scenariusz: Mateusz Przyłęcki, na podstawie tekstów Tomasza Kwaśniewskiego ("Dziennik ciężarowca", "Dziennik taty", Wydawnictwo WAB), Huberta Pełki (tatakarola.blogspot.com), Macieja Mazurka (zuchpisze.pl), Tomasza Bułhaka (tatawbudowie.pl, "Tata w budowie", Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz), Pawła Klimczaka (wawrzyniec.blox.pl), tęczowy.blog.onet.pl, Iana Bruce'a ("Jak być wspaniałym tatą") tłumaczenie: Tomasz Illg, Wydawnictwo Vesper

obsada: Tomasz Grygier, Krzysztof Sanecki, Piotr Starzyński

muzyka: Michał Sarapata, Zespół

premiera: 30 września 2016, Ośrodek Teatralny Kana w Szczecinie

czas trwania: 85 minut

Źródło:

Materiał nadesłany