EN

30.07.2021, 09:00 Wersja do druku

Supraśl. Słuchanie lasu, oglądanie filmów, celebrowanie w rytmie slow. Podlasie SlowFest

Inne aktualności

Leniwie, niespiesznie sztuka połączy się z naturą. 10 dni, około 30 wydarzeń z różnych dziedzin sztuki, intensywny kontakt z przyrodą. Wszystko to w Supraślu już od dziś (29 lipca) do 8 sierpnia. Do miasteczka wraca Podlasie SlowFest. W programie: specjalnie dobrane pokazy filmowe, koncerty, spektakle teatralne, warsztaty artystyczne i rekreacyjne. Pisze Monika Żmijewska w Gazecie Wyborczej - Białystok. 

Letni festiwal jest krótszy niż w poprzednich edycjach, ale nadal ciekawy i najważniejsze, że się odbędzie.

Chwilowo rozszerzył też nazwę - na Podlasie SlowFest by do Łomży też na jeden finałowy dzień się przenieść. Póki co jednak, przez najbliższe 10 dni zagarnie miasteczko Supraśl i okolice, to bowiem jest jego stała baza; tu z pomysłu Romana Gutka, twórcy kilku festiwali filmowych w Polsce, SlowFest się narodził.

Podlasie SlowFest. Najbliższy weekend

SlowFest w czwartek (29 lipca) rozpocznie się oglądaniem „Nieba nocą" (od 21.30 do 23, zbiórka przy Domu Ludowym). Jako że w Supraślu i okolicy jest niskie zanieczyszczenie światłem, możliwe jest obserwowanie ciekawych obiektów przez teleskopy, z czego organizatorzy skrzętnie skorzystają.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Słuchanie lasu, oglądanie filmów, celebrowanie w rytmie slow. Podlasie SlowFest

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Białystok” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Monika Żmijewska

Data publikacji oryginału:

29.07.2021 17:47

Wątki tematyczne