EN

12.09.2020, 12:45 Wersja do druku

Sopot. Piosenki Osieckiej dla mieszkanek i mieszkańców

Inne aktualności

Bohaterką tegorocznego "Koncertu dla Mieszkańców" będzie Agnieszka Osiecka. Jej piosenki w Operze Leśnej zaśpiewają m.in.: Magda Umer i Anna Dereszowska.

Władze Sopotu jak co roku, robią swoisty prezent mieszkańcom miasta w podzięce za kolejny udany - na tyle, na ile było to możliwe w warunkach pandemii - sezon letni. Tegoroczny „Koncert dla Mieszkańców” zaplanowany został na sobotę, 12 września, o godz. 18, odbędzie się tradycyjnie w Operze Leśnej, a jego bohaterką będzie jedna z najbardziej znanych artystek związanych z Sopotem, Agnieszka Osiecka.

Saska Kępa Osieckiej

Urodziła się w Warszawie i tam, na Saskiej Kępie, spędziła znaczną część życia. Pochodziła z rodziny z ziemiańskimi tradycjami, prowadzącej popularne w środowisku artystycznym lokale w stolicy i Zakopanem.

Studiowała dziennikarstwo w Warszawie i reżyserię filmową w Łodzi, jeszcze jako studentka asystowała Andrzejowi Wajdzie na planie „Niewinnych czarodziei”. Szybko zrozumiała jednak, że nie będzie reżyserką filmową. Uznała, że najlepiej jej wychodzi i najwięcej satysfakcji daje pisanie, zwłaszcza wierszy i tekstów piosenek.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Piosenki Osieckiej dla mieszkanek i mieszkańców

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Trójmiasto” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.