EN

10.09.2020, 12:00 Wersja do druku

Słupsk. Festiwalowo teatralny weekend

Inne aktualności

Zbliża się weekend. Podpowiadamy, co dzieje się w mieście.

Już w piątek, 11 września, rozpocznie się kolejne spotkanie z kulturą żydowską. Dni Kultury Żydowskiej organizowane są w Słupsku już po raz 18.

Na początek odbędzie się spotkanie z Jerzym Giebułtowskim, tłumaczem najważniejszych ksiąg dotyczących zagłady narodu żydowskiego. Spotkanie poprowadzi Jolanta Krawczykiewicz o godz. 18 w Ośrodku Teatralnym Rondo.

W sobotę dwa wydarzenia - o godz. 11 w Szkole Kultury SOK przy ul. Banacha warsztaty pieczenia chały z Urszulą Antosz-Rakucką.

Zajędanoszą tytuł „Przygotowanie szabatu przez gojkę - w imię pamięci tych, którzy zostali pomordowani w czasach Holocaustu." Wieczorem, o godz. 19, w Rondzie będzie można zobaczyć monodram muzyczny „Kim jest Wiera Grań" w wykonaniu Marty Andrzejczyk.

W poniedziałek, 14 września, odbędzie się projekcja filmu „Wytrwałość" oraz spotkanie z reżyserką Małgorzatą Imielską. Start o godz. 18 w OT Rondo.

Ponadto 14 i 15 września w słupskich szkołach odbywać się będą warsztaty „Przyjazna Polska. Młodzież przeciwko mowie nienawiści". Będą one prowadzone przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Imprezy na weekend

Źródło:

Głos Pomorza Nr 212

Autor:

Kinga Siwiec