EN

17.04.2024, 13:05 Wersja do druku

Słupsk. 2. Festiwal Plastyki Teatrów Lalki i Formy rusza w tym tygodniu

Po sukcesie pierwszego Festiwalu Plastyki Teatrów Lalki i Formy Teatr Tęcza ponownie zaprasza na tę wyjątkową imprezę. Tym razem na scenach Tęczy, Ronda, Nowego Teatru oraz w Zagrodzie Inicjatyw Twórczych w Swołowie zobaczyć będzie można w sumie aż 16 przedstawień.

fot. mat. teatru

Do Słupska przyjadą twórcy teatru formy z Polski, Słowacji i Słowenii. Obejrzymy spektakle wybrane przez komisję kwalifikacyjną spośród kilkudziesięciu zgłoszonych na naszą imprezę.

Festiwal ma zwrócić uwagę na plastyczną stronę spektakli, które ponownie dobrano właśnie ze względu na wyjątkowe walory scenografii, użytych w nich form lalkowych czy kostiumów.

Obok przeglądu spektakli teatralnych, który odbędzie się w dniach od 21 do 26 kwietnia, można oglądać drugą plenerową wystawę „Młoda scenografia”. Ponownie uczestniczą w niej studenci i absolwenci kierunków artystycznych związanych ze scenografią i kostiumografią. Prace w formie fotograficznej prezentowane są w przestrzeni słupskich bulwarów nadrzecznych.

Na tegoroczny Festiwal Plastyki Teatru Lalki i Formy złożą się ponadto: wystawa plakatów teatralnych (Słupsk), wystawa lalek teatralnych ze spektakli Tęczy o tematyce kaszubskiej (Swołowo) i debata w ramach II Kongresu Kultury Pomorskiej.

Szczegółowy program FESTIWALU PLASTYKI TEATRÓW LALKI i FORMY Słupsk 2024 dostępny jest na internetowych stronach Tęczy: https://teatrlalkitecza.pl/program/

Zadanie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, miasta Słupsk, Powiatu Słupskiego i słupskich przedsiębiorców.

W najbliższą sobotę „O trzech zaklętych królewnach, czyli opowieści rozbójników”

Historie Śnieżki, Roszpunki i Śpiącej Królewny jakich jeszcze nie znacie. Albo znacie i chcecie zobaczyć jeszcze raz...

Oto groźni zbójcy znajdują w lesie dziecko. Chcąc je uspokoić opowiadają po kolei bajki o swoich wymarzonych królewnach. A zadanie to niełatwe...

Spektakl dla widzów od lat 4. Sobota 20 kwietnia 2024 r., godz. 11.00

Wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1064772644599485?ref=newsfeed

Bilety online: https://biletyna.pl/spektakl/O-trzech-zakletych-krolewnach-czyli-opowiesci-rozbojnikow/Slupsk

Źródło:

Materiał nadesłany