EN

8.06.2021, 10:52 Wersja do druku

Rabka-Zdrój. Skandal teatralny

Inne aktualności

Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego jest zatrudniony w podległym staroście Teatrze „Rabcio". -To wielki skandal - grzmi opozycja.

Chodzi o radnego Piotra Męderaka, członka zarządu powiatu, który - jak się okazuje - od początku zeszłego roku jest kierownikiem artystycznym w Teatrze „Rabcio" w Rabce. Placówka kultury podlega Zarządowi Powiatu Nowotarskiego.
Sprawę ujawnił szef opozycyjnego klubu PiS podczas debaty na temat przyjęcia raportu o stanie powiatu. Julian Stopka zasugerował, że zatrudnienie członka zarządu w teatrze jest niemoralne i dyskusyjne z prawnego puntu widzenia. Zasugerował przy tym, że posada może być dla radnego formą rekompensaty utraty zysków związanych z pandemią. Piotr Męderak jest związany zawodowo z Teatrem Plejada w Krakowie, który podobnie jak większość placówek kultury znalazł się w trudnej sytuacji finansowej wraz z wybuchem pandemii.

Ponadto przedstawiciele opozycji zarzucili staroście Krzysztofowi Faberowi, że zarząd powiatu przez cały czas próbował ukrywać fakt zatrudnienia członka władz powiatowych w podległej sobie placówce.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Skandal teatralny

Źródło:

Tygodnik Podhalański nr 22/02.06

Data publikacji oryginału:

08.06.2021