EN

28.09.2020, 17:24 Wersja do druku

Rzeszów. Teatr Przedmieście zaprasza na "Fausta"

fot. Przemek Wiśniewski / mat. teatru

Serdecznie zapraszamy na spektakl "Faust" wg tekstów J. W. Goethego i Ch. Marlowe'a, który odbędzie się 2 października o godz. 19.00 w siedzibie Teatru Przedmieście.

Teatr Przedmieście ponownie sięga po wielką literaturę. Tym razem Aneta Adamska bierze na warsztat arcydzieło literatury światowej- „Fausta” Johanna Wolfganga Goethego. Nie będzie to jednak klasyczna repertuarowa pozycja, ale jak zwykle sztuka przefiltrowana przez autorską wizję reżyserki. W naszym spektaklu mieszają się elementy ludyczne i misteryjne, a widz staje się świadkiem wewnętrznej przemiany bohaterów. W warstwie tekstowej scenariusza oprócz tekstu Goethego znajdą się fragmenty dramatu „Tragiczne dzieje doktora Fausta” Christophera Marlowe’a. To opowieść o wewnętrznym konflikcie jakie toczy się w duszy każdego człowieka.

Tytułowy Faust pragnie poznać i zrozumieć prawa rządzące światem, pragnie konfrontacji z Bogiem i spotkania z siłami piekła, wreszcie pragnie doświadczyć czystej, romantycznej miłości. Głównym pytaniem tego spektaklu jest: co stanie się z nami, jeśli zapomnimy o Bogu? Co stanie się z naszą duszą, jeśli zapomnimy, że to jedyna nieśmiertelność jaką tutaj mamy na ziemi...

reżyseria i adaptacja tekstu: Aneta Adamska - Szukała
scenografia: Aneta Adamska, Paweł Sroka
muzyka: Jakub Adamski
występują: Aneta Adamska-Szukała, Monika Adamiec, Iwona Błądzińska, Jakub Adamski, Paweł Sroka, Maciej Szukała

rezerwacje: tel. 667714730
bilety: 40/30 zł

5 października spektakl "Faust" będzie pokazywany na 28. Alternatywnych Spotkaniach Teatralnych "Klamra" w Toruniu.

Źródło:

Materiał nadesłany