EN

17.09.2022, 08:08 Wersja do druku

Radom. Przewodnik kulturalny na weekend

Inne aktualności

W radomskiej kulturze znów dużo się dzieje. W sobotę poznamy tegorocznego laureata Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza, trwa Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej, rozpoczyna się sezon w Teatrze Powszechnym. Ponadto w weekend także przegląd radomskich kapel rockowych, gra miejska, w której poszukujemy książek czy historyczne widowisko w skansenie. Sprawdźcie szczegóły. Pisze Amanda Grzmiel w „Gazecie Wyborczej - Radom”.

1. Festiwal i Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza

Kiedy? 16 września, godz. 18; 17 września, godz. 17

Dobiega końca Festiwal Opętani Literaturą towarzyszący Nagrodzie Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Uroczysta gala odbędzie się 17 września. Spośród pięciu nominowanych kapituła nagrody wskaże laureata siódmej edycji Nagrody Gombrowicza. Zwycięzca otrzyma 40 tys. zł. Z tego grona zostanie też wyłoniona osoba, która w ramach rezydencji literackiej spędzi miesiąc w Vence na południu Francji. Honorowy patronat nad nagrodą sprawuje żona pisarza, Rita Gombrowicz. Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza uznawana jest za jedno z najważniejszych literackich wyróżnień w Polsce. Ustanowiona przez radomski samorząd, przyznawana jest debiutującym pisarzom za pierwszą lub drugą książkę napisaną prozą artystyczną w języku polskim. Grono nominowanych do Nagrody Gombrowicza to w tym roku: Rafał Hetman – „Izbica, Izbica" (wyd. Czarne), Robert Nowakowski – „Ojczyzna jabłek" (Wydawnictwo Literackie), Mateusz Pakuła – „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję" (wyd. Nisza), Barbara Woźniak – „Niejedno" (wyd. Drzazgi), Aleksandra Zbroja – „Mireczek. Patoopowieść o moim ojcu" (wyd. Agora).

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Przewodnik kulturalny na weekend. Co ciekawego dzieje się w Radomiu? [TOP 10 WYDARZEŃ]

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Radom” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Amanda Grzmiel

Data publikacji oryginału:

16.09.2022