EN

11.09.2020, 08:36 Wersja do druku

Radom. Premiera na jubileusz Danuty Doleckiej otwiera sezon w Powszechnym

- 130 ról scenicznych. Nikt z radomskiego teatru nie może poszczycić się takim dorobkiem. Danuta Dolecka to nasz narodowy skarb radomski - tak mówił o najnowszym spektaklu Jarosław Rabenda, debiutujący w roli reżysera. Premierowe pokazy w piątek, sobotę i niedzielę, bilety są w sprzedaży

Teatr Powszechny w Radomiu w piątek, 11 września z przytupem rozpoczyna nowy sezon artystyczny. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć wyjątkową współpracę dwójki scenicznych przyjaciół - Danuty Doleckiej i Jarosława Rabendy. 40 lat na scenie Doleckiej ukoronuje spektakl "Niegłupia, niebrzydka i niebiedna", w którym zobaczymy z pewnością niejedną twarz zdolnej aktorki. Na scenie towarzyszyła jej będzie muzyka na żywo.

Danuta Dolecka na koncie ma 130 ról. Grała u Zygmunta Wojdana, Mikołaja Grabowskiego, Jerzego Bończaka, Wojciecha Kępczyńskiego i Waldemara Zawodzińskiego. Kreacje aktorskie tworzyła też pod reżyserską opieką Adama Hanuszkiewicza, Wowo Bielickiego, Emiliana Kamińskiego, Zbigniewa Brzozy, Jana Bratkowskiego, Janusza Wiśniewskiego, Macieja Wojtyszki, Kingi Dębskiej, Krzysztofa Warlikowskiego i wielu innych.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr Powszechny zaczyna sezon. "Niegłupia, niebrzydka, niebiedna" ukoronowaniem 40 lat pracy Danuty Doleckiej

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Radom” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.