23.07.2020, 08:29 Wersja do druku

Radom. Kolejna odsłona Ulicy Teatralnej

fot. Bartek Cieniawa

Inne aktualności

Teatr KTO po występach: we Francji, Włoszech, Niemczech, na Słowacji, w Japonii i Korei Południowej, na Litwie, Ukrainie i w USA – w piątek 24 lipca o godz. 21.00 w Radomiu!

O godzinie 20.00, wieczór zaczniemy występem aktorów Teatru Powszechnego, którzy zaprezentują kolejne odsłony spektaklu „Sceny Miłosne” w reżyserii Małgorzaty Potockiej.
Scenariusz przedstawienia Natalia Samojlik, w programie:

Aleksander Fredro - „Zemsta”, Akt I, scena 6, (Klara, Wacław)

Wystąpią: Agnieszka Grębosz oraz Adam Majewski

Aleksander Fredro” Mąż i Żona”, Akt I, scena 10 (Justysia, Alfred),

Wystąpią: Katarzyna Dorosińska oraz Marek Braun

O godzinie 21.00 „Peregrinus” w wykonaniu Teatru KTO z Krakowa, przedstawienie jest inspirowane twórczością poetycką T.S. Eliota.

Groteskowy moralitet wędrujący przez ulice dzisiejszej cywilizacji. Aktorzy w wielkich, sugestywnych maskach, budują szereg z pozoru zabawnych scen, będących w istocie gorzką satyrą na świat współczesnego Everymana, zawieszony pomiędzy domem a korporacją. Peregrinus XXI wieku swoją drogę przez życie identyfikuje z drogą do pracy, a konsumpcja staje się dla niego dominującą religią.
Domem Peregrinusa XXI w. jest witryna sklepu. Mobilny charakter przedstawienia eksponuje perypetie bohatera w różnych kontekstach przestrzeni miejskiej.
Homo Peregrinus to sformatowana jednostka ludzka, odarta z uczuciowości, przewidywalna i pozbawiona indywidualnych cech.

Spektakl prezentowany był m.in. w Anglii, Chinach, Chorwacji, we Francji, w Gruzji, Hiszpanii, Iranie, Japonii, Kanadzie, Korei, na Litwie, w Niemczech, Rosji, Rumunii (nagroda Tony’ego Bulandra dla najlepszego spektaklu ulicznego na Babel Fast w Targoviste 2016), USA, we Włoszech oraz w wielu miastach Polski.

„Peregrinus” ma wersję nocną i dzienną. W Radomiu prezentowana będzie wersja nocna spektaklu.

Koncept masek: Spitfire Company
Projekt masek: Joanna Jaśko-Sroka
Scenografia, kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka
Ruch, choreografia: Eryk Makohon
Scenariusz, opracowanie muzyczne, reżyseria: Jerzy Zoń

Wykonawcy: Karolina Bondaronek, Paulina Lasyk/Agata Łabno, Grażyna Srebrny-Rosa/Dorota Wacek, Justyna Wójcik, Marta Zoń/Monika Daukszo, Sławek Bendykowski/Marcin Dąbrowski, Bartek Cieniawa, Paweł Monsiel/Krzysztof Tyszko, Michał Orzyłowski/Krzysztof Cybulski

Teatr KTO działa od 1977 roku. Od 1 stycznia 2005 roku jest Teatrem Miejskim Krakowa. Od początku istnienia dyrektorem teatru jest Jerzy Zoń.

Widzowie będą wpuszczani na godzinę przed spektaklem. Liczba miejsc w strefie widzów ograniczona do 150 osób. Pozostałe osoby będą mogły oglądać spektakl, spacerując wokół Placu Jagiellońskiego po wyznaczonych trasach komunikacyjnych.

Tytuł oryginalny

Kolejna odsłona Ulicy Teatralnej. Zobaczymy wędrujący spektakl uliczny "Peregrinus" oraz "Sceny miłosne"

Źródło:

Materiał nadesłany