Logo
Aktualności

Łódź. Nowy wydział w Szkole Filmowej

22.04.2025, 15:51 Wersja do druku

Szkoła Filmowa w Łodzi otwiera nową specjalność: reżyseria dźwięku w formach audiowizualnych. Słuchacze dowiedzą się między innymi, jak warstwa dźwiękowa wpływa na odbiór filmu, jak za pomocą dźwięku kształtować dramaturgię, narrację i wywoływać emocje.

fot. mat. pras.

Reżyseria dźwięku w formach audiowizualnych ma na celu kształcenie wysoko wykwalifikowanych specjalistów – reżyserów dźwięku, którzy w toku studiów zdobędą wiedzę i umiejętności w zakresie sztuk muzycznych i filmowych, a także techniki i technologii, niezbędnych do podjęcia pracy na każdym etapie realizacji filmów oraz innych form komunikacji audiowizualnej. Studenci nauczą się, jak nagrywać, edytować i kreować dźwięki, jak za pomocą dźwięku i muzyki wspomagać dramaturgię i przebieg emocjonalny przekazu audiowizualnego, jak wygląda proces produkcji filmowej oraz jak współpracować z innymi pionami podczas całego toku produkcji.

Stacjonarne studia I stopnia na specjalności reżyseria dźwięku trwają trzy lata i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata. Ich ukończenie uprawnia do podjęcia studiów II stopnia (magisterskich) na kierunkach z obszaru reżyserii dźwięku, sound designu oraz pokrewnych. O studiowaniu na tej specjalności mogą pomyśleć zwłaszcza osoby, które mają dobry słuch, poczucie rytmu, z łatwością zapamiętują melodie piosenek, umieją grać na instrumencie, lubią śpiewać lub tańczyć, interesują się filmem i szeroko rozumianymi sztukami audiowizualnymi. Na żadnym etapie rekrutacji uczelnia nie wymaga wykształcenia muzycznego.

Szczegóły dotyczące przebiegu rekrutacji oraz studiów dostępne są na https://www.filmschool.lodz.pl/studia/specjalnosc/rezyseria-dzwieku-w-nbsp-formach-audiowizualnych/15. Można skorzystać z konsultacji, które przybliżą etapy egzaminu.

Źródło:

e-kalejdoskop
Link do źródła

Sprawdź także