EN

29.04.2021, 08:40 Wersja do druku

Radom. Festiwal Gombrowiczowski ze wsparciem ministerstwa

Konkurs na plakat gombrowiczowski, pokazy spektakli czy spotkania z aktorami - między innymi takie działania zaplanował radomski teatr przy okazji XV Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego

Jubileuszowa, XV edycja Festiwalu Gombrowiczowskiego planowana jest z rozmachem na jesień 2022 r. Podczas ubiegłej edycji szefowa radomskiej sceny teatralnej zdradziła, że przygotowania do niego już trwają. – Zawarliśmy porozumienie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, które pomaga nam dotrzeć z festiwalem jeszcze dalej. W 25 krajach, tam, gdzie znajdują się polskie instytuty, zamieścili informację o festiwalu, a także zaproszenie do tamtejszych teatrów do udziału w jubileuszowej edycji festiwalu w 2022 r. Znalazły się tam zaproszenia, by przygotowali swoje spektakle i przyjechali na wizyty studyjne w Teatrze Powszechnym, a także odwiedzili Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli oraz zapewnienie, że będą mieli ze strony polskiej duże wsparcie finansowe. Myślę, że to jest cudowna przygoda, która stoi przed Teatrem Powszechnym, ale też przed miastem, bo poprzez kulturę Radom promuje się w świecie – mówiła "Wyborczej" wtedy Małgorzata Potocka, dyrektor Teatru Powszechnego w Radomiu.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Festiwal Gombrowiczowski. Teatr Powszechny w Radomiu z dotacją na działania okołofestiwalowe

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Radom” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne