EN
11.02.2021, 09:14 Wersja do druku

Prawdziwy teatr jest wtedy, kiedy widzowie mogą uczestniczyć w nim na żywo

– Cieszymy się, że będziemy mogli grać, a ci, którzy tak jak my tęsknili za teatrem na żywo, będą mogli do nas przyjść. A jest co nadrabiać – mówi Krzysztof Głuchowski, dyrektor Teatru Słowackiego w Krakowie.

Od 12 lutego teatry wracają do gry po długiej przerwie. Co Teatr Słowackiego przygotował dla swoich widzów?

Krzysztof Głuchowski: W weekend otwarcia zagramy dwa spektakle, które premiery miały w streamingu. Dlatego tym bardziej zapraszamy na nie widzów, nawet tych, którzy widzieli je w internecie, bo teatr online to jednak zupełnie inne, według nas uboższe, doświadczenie teatru aniżeli teatr na żywo. Od 12 do 14 lutego zagramy dwie ostatnie premiery: „Cud mniemany czyli Krakowiacy i górale” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego na dużej scenie oraz „Spóźnione odwiedziny” w reżyserii Iwony Kempy w Domu Machin.

Na widowni będzie mogło jednak zasiąść tylko 50 proc. widzów.

Każde obłożenie nas satysfakcjonuje, bo jesteśmy teatrem i naszym zdaniem prawdziwy teatr jest wtedy, kiedy widzowie mogą uczestniczyć w nim na żywo. Cieszymy się po prostu, że będziemy mogli grać, a ci, którzy tak jak my tęsknili za teatrem na żywo będą mogli do nas przyjść. A jest co nadrabiać. W pandemii wydaliśmy pięć premier, które albo były zagrane niewiele razy, na przykład „Ameri cane” czy „Piotruś Pan i Jakub Hak”, albo tylko w formacie online, jak dwa wspomniane wcześniej tytuły.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

„Prawdziwy teatr jest wtedy, kiedy widzowie mogą uczestniczyć w nim na żywo” [Rozmowa]

Źródło:

Love Kraków.pl

Link do źródła