13.07.2020, 09:53 Wersja do druku

Poznań. Zamkowe Lato dla Dzieci

"Ananas", Teatr Uszyty, fot. materiały prasowe

- Co wakacje, w miesiącach lipiec-sierpień przygotowujemy ofertę kulturalną skierowaną do widzów w wieku od 3 do 103 lat. Jak sama nazwa wskazuje - naszym głównym adresatem jest młody widz. To nasz przyszły użytkownik kultury, którego wprowadzamy w arkana sztuki - mówi Robert Dorna. W tym roku Zamkowe Lato dla Dzieci otworzy 14 lipca spektakl Ananas.

Zamkowe Lato dla Dzieci to cykliczna impreza, która jest realizowana od ponad trzydziestu lat. Swoje początki miała jeszcze w Pałacu Kultury, który potem został przemianowany na Centrum Kultury Zamek. Jej głównymi odbiorcami są dzieci w wieku 6 lat i starsze. Na ofertę programową składają się spektakle teatralne, koncerty, warsztaty, różnego rodzaju prelekcje, spotkania, a także zabawy.

Zpowodu sytuacji epidemiologicznej formuła wydarzenia jest w tym roku częściowo okrojona. W minionych latach Zamkowe było realizowane prawie przez cały tydzień, od poniedziałku do piątku. We wtorki odbywały się prezentacje profesjonalnych teatrów z Polski i zza granicy, które najczęściej przygotowywały z tej okazji premierowe spektakle. Środy były przeznaczone na warsztaty, różne zajęcia realizowane w zamkowych pracowniach - od artystycznych po wokalne i teatralne. Z kolei w czwartki na Scenie Nowej odbywały się mniejsze formy teatralne, w których kontakt widza z aktorem był bardzo bliski - stąd nazwa "teatr na dotyk". Prezentowano tam głównie sztuki teatralne połączone z aktorstwem i techniką animacji lalkarskiej. Odbywały się również koncerty z muzyką realizowane przez różnych artystów scen polskich, którzy swoją działalność kierują również do dzieci.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Lato należy do dzieci

Źródło:

kultura.poznan.pl

Link do źródła

Autor:

Marek S. Bochniarz

Tematy w toku