EN

13.07.2020, 08:48 Wersja do druku

Ewa Wójciak: Wciąż mam nadzieję, że to się odwróci

Ewa Wójciak

- Wcześniej byłam sceptyczna. Ale gdy zobaczyłam te pierwsze sondażowe wyniki i te kolejki, to serce rośnie. Nabrałam trochę uśmiechu i nadziei - mówi Ewa Wójciak, aktorka i była dyrektorka Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu.

W tej chwili nie jesteśmy w stanie wskazać, który z kandydatów wygrał wybory prezydenckie - ogłosiła chwilę po godz. 21 pracownia Ipsos. Przygotowany przez nią sondaż exit poll w oparciu o 50 tys. przepytanych w niedzielę wyborców dał 50,4 proc. poparcia dla urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy i 49,6 proc. dla kandydata KO Rafała Trzaskowskiego. Ale błąd pomiaru wynosi 2 proc., więc nic jeszcze nie jest pewne.
Ta niepewność jest teraz najgorsza?

Ewa Wójciak: Skąd! Niepewność nie jest najgorszym, co nas mogło spotkać. Gorsza byłaby pewność, której nie chcemy. A przecież są wciąż ludzie, którzy czekają w kolejkach przed komisjami wyborczymi. Patrzymy na kolejki w nadmorskiej Jastarni czy w Splicie. Ja szczęśliwie uniknęłam tego Splitu i kolejki do konsulatu w upale, bo przytomnie wybrałam głosowanie korespondencyjne i wcześniej odesłałam głos do Polski.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Ewa Wójciak: Wciąż mam nadzieję, że to się odwróci

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Poznań” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne