31.07.2020, 11:22 Wersja do druku

Poznań. Teatr Usta Usta Republika budzi Zamek. Premiera spektaklu „Kamienne sny”

Teatr Usta Usta Republika zaprasza na premierę spektaklu „Kamienne sny” w zabytkowych wnętrzach Zachodniego Skrzydła CK ZAMEK. Wyjątkowa produkcja została stworzona z myślą o odnowionych przestrzeniach. Premierowe pokazy: 6, 7, 20 i 21 sierpnia w godz. 19.00 i 21.00.

mat. teatru

Zabrzęczały klucze, zazgrzytał zamek. Od milczenia zachrypły, szorstkością murów speszony, stary gmach rozpoczął swoją opowieść.

Są miejsca, które mają wiele do powiedzenia. I takie, których nikt nie chce słuchać. Czy dawny Zamek Cesarski potrafi mówić? Przyjdź i posłuchaj, o czym śnią stuletnie mury. Pozwól mu się otworzyć.

Zapraszamy na spektakl w wykonaniu Teatru Usta Usta Republika, który będzie niecodziennym zwiedzaniem odnowionych wnętrz historycznego Zachodniego Skrzydła Zamku. Milczący przez lata Zamek nagle przemówił. Niesprawiedliwie potraktowany przez historię i ludzi ma szansę wreszcie opowiedzieć własną wersję wydarzeń. Jej charakter odbiega od oficjalnych przewodników po dawnej Dzielnicy Cesarskiej. Zamiast wielkiej, pomnikowo ujętej narracji, Zamek opowiada kamienne sny, odrealnione, pełne humoru dzikie historie, inspirowane rzecz jasna autentycznymi zdarzeniami.

Przedstawieniu „Kamienne sny” towarzyszy interaktywne słuchowisko. Z tego powodu widzowie proszeni są o przybycie z własnymi słuchawkami oraz telefonem z dostępem do internetu. Dla wygody podróżowania po przestrzeniach Zamku zalecamy założyć wygodne obuwie.

Bilety: 30 zł

Spektakl dla widzów od 12 lat.

Źródło:

Materiał nadesłany

Tematy w toku