EN

16.12.2022, 08:30 Wersja do druku

Poznań. Teatr Polski rozbił bank nagród na Boskiej Komedii

14 grudnia 2022 roku został ogłoszony werdykt 15. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia.

fot. Agata Rucińska/mat. teatru

Jakub Skrzywanek, Alona Szostak, Michał Kaleta oraz Wojciech Frycz i Orkiestra Antraktowa Teatru Polskiego w Poznaniu oraz muzyka do spektaklu „Cudzoziemka” wracają do Poznania z nagrodami!

Jury 15. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia w Krakowie w składzie: Maria Rößler (Niemcy), Martin Glaser (Republika Czeska), Artur Ghukasyan (Armenia), Luisa Hedo (Hiszpania), Christian Holtzhauer (Niemcy), Leman Yilmaz (Turcja), Vicențiu Rahău (Rumunia) samodzielnie określiło kategorie nagród.

Alona Szostak otrzymała nagrodę za wybitne aktorstwo za rolę Róży w „Cudzoziemce” według Marii Kuncewiczowej w reżyserii Katarzyny Minkowskiej

„Używając bogatej palety środków aktorka oddała złożoność charakteru bohaterki, udowadniając, że jest artystką prawdziwie wszechstronną.”

Michał Kaleta otrzymał nagrodę za wybitne aktorstwo za rolę Jana Pawła II w „Śmierci Jana Pawła II” w reżyserii Jakuba Skrzywanka

„za stworzenie sugestywnej postaci przy pomocy minimalistycznych środków aktorskich.”

Jakub Skrzywanek otrzymał nagrodę za oryginalne ujęcie tematu w „Śmierci Jana Pawła II”.

„Łącząc na scenie rytuał z dokumentem, budując dialog między sacrum a profanum, tworzy on wyjątkową przestrzeń do refleksji w podzielonym społeczeństwie.”

Wojciech Frycz i Orkiestra Antraktowa Teatru Polskiego w Poznaniu otrzymali nagrodę za wykonywaną na żywo muzykę w spektaklu „Cudzoziemka”.

„Muzyka, którą słyszymy w przedstawieniu, rodzi się w sercu opowieści i jest silnie połączona z charakterem głównej bohaterki. Dotyka nas do żywego, będąc ważnym elementem dramaturgii.”

Oba nagrodzone spektakle będzie można zobaczyć w styczniu w Teatrze Polskim w Poznaniu!

BILETY DOSTĘPNE TUTAJ

fot. Magda Hueckel

Źródło:

Materiał nadesłany