EN

18.01.2020, 20:27 Wersja do druku

Poznań. Premiera "Księgi dżungli" w Teatrze Muzycznym

Inne aktualności

Premierę musicalu "Księga dżungli" na podstawie powieści Rudyarda Kiplinga zaprezentuje w sobotę Teatr Muzyczny w Poznaniu. Reżyserem spektaklu jest Jakub Szydłowski.

Musical dla dzieci "Księga dżungli" to historia chłopca, który trafia do dzikiej, ale kierującej się swoim odwiecznym prawem, zwierzęcej społeczności. Reżyser Jakub Szydłowski jest też autorem scenariusza i tekstów piosenek.

W główną rolę, Mowgliego, wcielają się chłopcy wybrani w drodze ogólnopolskiego castingu: Mateusz Santacruz Kieliszewski, Jeremiasz Kokot, Jakub Kośmider i Olaf Nowak.

- Powieść Rudyarda Kiplinga zaliczana jest do klasyki literatury i została ujęta w poczet obowiązujących lektur szkolnych. Wśród wielu barwnych postaci najmłodsi widzowie zobaczą czarną panterę Bagheerę, misia Balusia, wilki, małpy, węża Kaa, szakala Tabakę oraz tygrysa Shere Khana - powiedział Mateusz Frąckowiak z Teatru Muzycznego w Poznaniu.

W spektaklu udział wezmą m.in. Jarosław Patycki, Lucyna Winkel, Radosław Elis, Maciej Ogórkiewicz, Oksana Hamerska i Anna Lasota.

Jak podkreślił Frąckowiak, muzyczna opowieść, poprzez multimedialną oprawę i zabawę z publicznością, porusza odwieczny problem stereotypów, uczula na zagrożenia i uczy, nawet maluchy, akceptacji dla odmienności.

- Wprawdzie nikt nie jest doskonały, ale wszyscy jesteśmy wartościowi. Nigdy nie możemy być obojętni, gdy zaczyna się dziać coś, co jest niedobre, niesprawiedliwe czy krzywdzące. Powodem odtrącenia przez stado może być cokolwiek: ktoś powoli biega, jest już za stary, ma inny odcień skóry, pochodzenie - powiedział.

Autorem muzyki jest Jakub Lubowicz. Choreografię przygotowała Paulina Andrzejewska-Damięcka, autorką kostiumów jest Dorota Sabak.

Tytuł oryginalny

"Księga dżungli" w Teatrze Muzycznym - wkrótce premiera

Źródło:

Materiał własny
PAP

To jest dopisek.
Autor:

Rafał Pogrzebny

Data publikacji oryginału:

13.01.2020 02:10

Dodatkowe informacje:

To są dodatkowe informacje.