EN
23.03.2022, 11:42 Wersja do druku

Poznań. Oksana Hamerska nagrała piosenkę „Ukraina żyje! Україні жити!”

Oksana Hamerska, solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu nagrała  piosenkę pt. „Ukraina żyje!”. Projekt powstał dzięki Fundacji Barak Kultury.

fot. P. Pasieczny/mat. teatru

Historia powstania utworu

W geście solidarności z narodem ukraińskim Fundacja Barak Kultury stworzyła piosenkę, którą w dwóch językach zaśpiewała Oksana Hamerska. Utwór „Ukraina żyje" powstał jako wyraz wsparcia dla naszych najbliższych z Ukrainy, bo: „Każdy ma prawo być wolny. Jak ptak na niebie, co rozwija skrzydła ponad istnieniem".

Oksana Hamerska urodziła się na Ukrainie. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. L. Solskiego w Krakowie na wydziale aktorskim. Jeszcze na studiach nagrodzona za najlepszą drugoplanową rolę żeńską na 4. Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Warszawie. Występowała w wielu teatrach w Polsce. W 2015 r. rozpoczęła współpracę z Teatrem Muzycznym w Poznaniu rolą Evy Peron w spektaklu Evita. Jako solistka tego Teatru wystąpiła w wielu spektaklach.

Przemek Prasnowski - animator kultury, reżyser, aktor, przyjaciel mniejszości. Kieruje Fundacją Barak Kultury, gdzie jest też koordynatorem merytorycznym Innego Festiwalu oraz projektów: Tęczowe Seniorki i Rusałka, jezioro, które łączy.

Maciej Muraszko – wszechstronny muzyk, kompozytor, aranżer i producent. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu. Ma w swoim dorobku współpracę z wieloma artystami, m.in. z Marylą Rodowicz, Zbigniewem Górnym, Ryszardem Rynkowskim, Mieczysławem Szcześniakiem, Maciejem Maleńczukiem, Zbigniewem Wodeckim. Ponadto współpracował z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Poznaniu, Państwową Filharmonią w Poznaniu oraz Filharmonią Narodową w Warszawie. Z upodobaniem eksperymentuje z różnymi gatunkami muzyki.

Ukraina żyje! Україні жити!

Wykonawca utworu: Oksana Hamerska Autor tekstu: Przemek Prasnowski
Autor muzyki: Maciej Muraszko
Data nagrania: 14.03.2022, nagrano w Studiu S 10 Sergiusza Suprona w Poznaniu
Premiera koncertowa: 3 marca, godz. 18:00 (podczas koncertu „Poznań dla Ukrainy").

Piosenkę można pobrać TUTAJ: https://1drv.ms/v/s!Av3Ec6DpWmt4iYh5yWISwvGANFvUZQ

Facebook: https://www.facebook.com/BarakKultury

Instagram: https://www.instagram.com/barakkultury/

Materiały do odsłuchania

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne