EN

23.03.2022, 09:13 Wersja do druku

Agata Adamiecka-Sitek: „Przyszły do mnie studentki czwartego roku aktorstwa i powiedziały: nie chcemy się już na to zgadzać”

To, że komuś w świetle prawa nie dowiedziono winy, nie oznacza, że nie dopuścił się naruszeń i że nie powinniśmy debatować na ten temat - mówi Agata Adamiecka-Sitek, rzeczniczka praw studenckich w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Rozmawiała Ewa Jankowska w Gazeta.pl.

Monika Strzępka wymieniła panią jako jedną z osób, które przyczyniły się do jej sukcesu, czyli wygranej w konkursie na nowego/ą dyrektora/kę Teatru Dramatycznego w Warszawie.

Z radością pracowałam z Moniką nad programem teatru, ponieważ mamy wspólną wizję tego, jakie zmiany powinny w teatrze zajść, przede wszystkim na poziomie systemowym. Jego transformacją zajmuję się od lat – najpierw jako badaczka, a od 2019 roku jako rzeczniczka praw studenckich w Akademii Teatralnej w Warszawie.

Została pani rzeczniczką tuż po tym, jak wybuchł skandal wokół prof. A. P. – studenci i absolwenci Akademii Teatralnej oskarżyli profesora między innymi o przemoc psychiczną czy prowadzenie zajęć pod wpływem alkoholu.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

"Przyszły do mnie studentki czwartego roku aktorstwa i powiedziały: nie chcemy się już na to zgadzać"

Źródło:

Gazeta.pl

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Ewa Jankowska

Data publikacji oryginału:

23.03.2022

Wątki tematyczne