EN

22.06.2021, 14:10 Wersja do druku

Poznań. Co dzisiaj na Malcie? Mija piąty dzień festiwalu

W parku Wieniawskiego odbędzie się kolejna debata Forum. Tym razem o gniewie będą rozmawiać Przemysław Czapliński i Andrzej Leder. A wieczorem na naszej scenie plenerowej Komuna na Malcie – Wojna. The Best of w reżyserii Agnieszki Jakimiak.

fot. PatMic/mat. teatru

Spektakl powstał w ramach cyklu Komuny Warszawa przed wojną / wojna / po wojnie, a jego twórcy opowiadają o naszym stosunku do piosenek antywojennych i muzyki w ogóle. Badania specjalistów wskazują, że lubimy taką muzykę, jaką już znamy. Czy siła przyzwyczajenia i bezrefleksyjność pamięci nie sprawiają, że wszystko zaczyna brzmieć tak samo? Czy piosenki, które zostały napisane jako piosenki przeciwko wojnie, wciąż są piosenkami antywojennymi? Czy wiemy, czego słuchamy?

Na dziedzińcu za Dublinerem obejrzycie Jak zupełnie zniknąć Very Popovej, Gosi Trajkowskej i Adriena Cognaca. Twórcy spektaklu sprzeciwiają się wszechobecnemu reżimowi energii i sprawdzają, jakie są przyczyny i konsekwencje znikania. Czy akt zniknięcia/znikania można traktować jako potencjał?

Na ul. św. Marcin zagra Michał Fetler z zespołem Koń. Założenia formalne twórczości zespołu Koń oscylują wokół stylu country and western, bluesa, muzyki alternatywnej, nowoczesnego jazzu i psytrance. Zapraszamy na energetyczny, arcyciekawy koncert uliczny!

Źródło:

Materiał nadesłany