EN

29.09.2020, 08:50 Wersja do druku

Poznań. 3,7 mln zł mniej dla instytucji kultury

To efekt epidemii koronawirusa. Dziurę trzeba jakoś zasypać. Dlatego na wtorkowej sesji radni będą głosować zmiany w budżecie miasta na ten rok oraz zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na najbliższe lata.

Tegoroczne dochody budżetu Poznania zaplanowane zostały na 4,3 mld zł. Z tego dochody własne miały sięgnąć 2,5 mld zł. Jednak w tym roku ta kwota będzie mniejsza: o 65 mln zł mniej - z podatku PIT (od osób fizycznych), o 10 mln mniej - z CIT (od firm), o 15 mln zł  mniej - z podatku od nieruchomości, o 5 mln zł mniej - z podatku od środków transportu oraz o 3 mln zł mniej - z opłat skarbowych.

(...)

Poznań musi znaleźć dodatkowe ok. 100 mln zł zmniejszając lub przesuwając wydatki, a więc również planowane inwestycje. Z tego jedna czwarta to wydatki majątkowe, a reszta, czyli 76 mln zł - wydatki bieżące. W sumie jednak zmian jest mnóstwo - uzasadnienie projektu uchwały w tej sprawie ma aż 75 stron.

Ta nowelizacja jest jednak znaczne bardziej optymistyczna niż czerwcowa, kiedy wydawało się, że dziura w tegorocznym budżecie, z powodu epidemii, będzie ponad dwa razy większa.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Mniejsze dochody i mniejsze wydatki. Budżet Poznania szczuplejszy o 200 mln zł. Jest lista inwestycji do wycięcia

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Poznań” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne